Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Periodonto ligos ir kaip jų išvengti?

Nemalonus burnos kvapas, paraudusios, kraujuojančios ir pūliuojančios dantenos – svarbūs signalai, jog galbūt sergate kuria nors iš periodonto ligų. Kas tai per negalavimai ir kaip jų išvengti aptarsime šiame tekste.

Periodonto ligos – tai dantį supančių audinių, tokių kaip dantenos, periodonto raiščiai, danties cementas bei alveolės kaulas, ligos. Būdingiausios iš jų – gingivitas, periodontitas ir dantenų recesija.

Gingvinitas – tai dantenų uždegimas, kuriam būdingos kraujuojančios, paraudusios dantenos ir nemalonus burnos kvapas. Laimei, tai nėra sunki liga ir laiku pritaikius gydymą, gingivitas greitai ir sėkmingai įveikiamas. Deja, uždelsus, gingivitas gali sukelti periodontitą – daug sunkesnę ir sudėtingiau išgydomą ligą. Tai pavojinga infekcija, kenkianti ne tik dantenoms, bet ir kitiems periodonto audiniams, o ilgainiui – net žandikaulio kaului. Nepradėjus gydymo, nyksta žandikaulio kaulas ir gali būti prarastas dantis.

Periodonto audinių uždegimas gali sukelti dar vieną dažną ligą – dantenų recesiją. Tai tokia būklė, kai dėl dantenų atsitraukimo palaipsniui apsinuogina danties šaknies paviršius. Dėl šios priežasties dantys tampa jautrūs ir ilgainiui pradeda klibėti.

Periodonto ligas, kaip ir daugelį kitų ortodontinių susirgimų, dažniausiai sukelia bakterijos, besidauginančios mūsų burnos ertmėje ir skatinančios dantų karieso susidarymą. Bakterijos sparčiai plinta dažnai vartojant daug angliavandenių, cukraus ir krakmolo turintį maistą, saldžius gėrimus, alkoholį, rūkant.

Siekiant išvengti periodonto ligų, rekomenduojama atsisakyti nesveikų mitybos ir gyvenimo būdo įpročių. Taip pat patartina vengti dažno užkandžiavimo, nes jis lemia ilgalaikį burnos pH sumažėjimą, todėl susidaro palankios sąlygos karieso susiformavimui.

Na, o užkirsti kelią jau susidariusiems mikroorganizmams gali kruopšti dantų ir burnos ertmės priežiūra. Valykite dantis porą kartų per dieną (ryte ir vakare), bent kartą per dieną naudokite tarpdančių siūlą ir burnos skalavimo skystį. Nepamirškite naudoti liežuvio valiklio, o kas 4–6 savaites tiek jį, tiek dantų šepetėlįpakeisti.

Taip pat bent kartą per pusmetį atlikite profesionalią burnos higieną ir apsilankykite odontologijos klinikoje, kad būtų įvertinta Jūsų dantų būklė. Tiek burnos ertmės patikrą, tiek profesionalią higieną galite atlikti „Laidente“ klinikoje.

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo