Registracija: Internetu

Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Grįžti atgal

Periodontologija – odontologijos sritis, apimanti periodonto audinių: dantenų, periodonto raiščio, alveolės kaulo, šaknies cemento gydymą. Būdingiausios periodonto ligos – gingivitas, periodontitas ir dantenų recesija.

Apie periodonto ligas praneša nemalonus burnos kvapas, paraudusios, kraujuojančios ir pūliuojančios ar nuo dantų atsitraukusios dantenos bei klibantys dantys.

Periodontologinio gydymo nauda

 • Užkertamas kelias komplikacijoms
 • Gydymas vyksta be skausmo
 • Pašalinamas diskomfortas
 • Šypsena atrodo estetiškai
 • Galima džiaugtis gaiviu burnos kvapu

Periodonto ligos

 • Gingivitas – dantenų uždegimas, kuriam būdingos kraujuojančios, paraudusios dantenos, nemalonus burnos kvapas. Laiku pritaikius gydymą, gingivitas greitai ir sėkmingai įveikiamas.
 • Periodontitas – negydomas gingivitas pereina į periodontitą. Tai pavojinga infekcija, apimanti kitus periodonto audinius ir net žandikaulio kaulą. Nesiėmus gydymo, nyksta žandikaulio kaulas ir dantis gali būti prarastas.
 • Dantenų recesija – dantenos, patiriančios stiprų mechaninį dirginimą (pvz. naudojant per kietą dantų šepetėlį / netinkamai valantis dantis), gali atsitraukti nuo dantų ir apnuoginti danties kaklelį. Tai lemia vizualiai pailgėjusius dantis ir jų jautrumą.

Kodėl reikalingas periodontologinis gydymas?

Periodonto ligas sukelia bakterijos, besidauginančios burnos ertmėje dėl netinkamos mitybos, prastos dantų ir burnos priežiūros, laiku neatliekamos profesionalios burnos higienos. Susidūrus su šios grupės susirgimais, būtina skubi gydytojo pagalba. Netaikant gydymo, periodonto susirgimai komplikuojasi: gingivitas pereina į periodontito stadiją, uždegimas apima giliuosius audinius, žandikaulio kaulą ir gali baigtis sudėtingomis komplikacijomis, dantų neteikimu ir infekcijos patekimu į gyvybiškai svarbius kūno organus.

Periodontologinio gydymo galimybės

Gingivito gydymas
Gydant gingivitą, dažniausiai užtenka profesionalios burnos higienos. Pašalinamos mineralizuotos apnašos ant dantų ir ties dantenomis. Jei pažeidimai labiau pažengę, gali būti reikalingas dantenų kišenių valymas (kiuretažas).
Periodontito gydymas
Gydant periodontitą, neretai prireikia giluminio dantenų kišenių išvalymo (kiuretažo) procedūros. Taip pat gali būti taikomas chirurginis gydymas: lopo operacija, kurios metu atkeliamos ir išvalomos dantenos, žandikaulio kaulo atstatymo procedūra.
Dantenų recesijų gydymas
Gydant dantenų recesiją, dažniausiai taikoma chirurginė pagalba: dantenos chirurgiškai perstumiamos į tinkamą vietą. Jeigu prarasta daug dantenų masės, dedamas estetiškas ir funkcionalus dantenų pakaitalas.

Ko tikėtis po periodontologinio gydymo?

Priklausomai nuo atlikto gydymo, dalis pacientų gali jausti padidėjusį dantenų jautrumą, kartais ir nedidelį kraujavimą (pvz. po chirurginių procedūrų). Visi šie pojūčiai praeis netrukus, o skausmą galima malšinti gydytojo paskirtais medikamentais. Jau netrukus galima grįžti į įprastą gyvenimą, be skausmo ir komplikacijų rizikos.

5 priežastys rinktis mus:

 • Naudojame tik modernias gydymo priemones,
 • Sumažiname komplikacijų riziką,
 • Gydymas vyksta be skausmo,
 • Sėkmingai gydome net sudėtingiausius atvejus,
 • Čia laukia šiltas, draugiškas gydytojų bendravimas!
Lauksime Jūsų „Laidente“ klinikoje!