Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kuo nematomos dantų tiesinimo kapos pranašesnės už breketus?

Ką geriau rinktis dantų tiesinimui – nematomas kapas ar tradicinius metalinius breketus? Toks klausimas dažnai kyla pacientams, galvojantiems apie ortodontinį dantų gydymą. Abu šie dantų tiesinimo būdai yra efektyvūs, bet vienas jų – pranašesnis už kitą.

Iš skaidraus plastiko pagamintos dantų tiesinimo kapos, dar vadinamos nematomomis, pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo kaip alternatyva metaliniams breketams. Odontologijos klinikos „Laidente“ specialistai įvardina kelias pagrindines priežastis, kodėl tiesinimo kapos – geresnis pasirinkimas.

Patrauklesnė išvaizda. Atsisveikinkite su kompleksais dėl išvaizdos! Kitaip nei metaliniai breketai, nematomos plastikinės kapos yra beveik nepastebimos. Tai bene pagrindinė priežastis, dėl kurios daugelis pacientų renkasi būtent kapas.

Didesnis komfortas. Plastikinės kapos gerai priglunda prie dantų ir nesukelia tokio diskomforto, kokį gali sukelti braižantys ir lūpas bei skruostų gleivinę pažeidžiantys breketai. Pirmą kartą užsidėjus kapas, gali būti jaučiamas nedidelis diskomfortas, tiesinami dantys gali būti šiek tiek skausmingi. Tačiau jau po kelių dienų, dantims prisitaikius prie kapų, nemalonūs pojūčiai pranyksta.

Paprasčiau valytis dantis. Nešiojant nematomas tiesinimo kapas dantų priežiūra išliks tokia pati, kaip ir be jų. Valant dantis kapas reikia tiesiog išsiimti ir be jokių kliūčių naudoti įprastas burnos priežiūros priemones. Dantis tiesinant metaliniais breketais, dantų valymo procedūra tampa ilgesnė ir sudėtingesnė.

Galima valgyti visokį maistą. Breketus nešiojantiems pacientams rekomenduojama vengti kieto ar sunkiai sukramtomo maisto, prieš valgant patariama viską supjaustyti gabaliukais, kad kandant ar kramtant breketai ar jų sistemos dalys neišlinktų ar neatšoktų nuo dantų. Tuo tarpu nematomas tiesinimo kapas prieš valgant tereikia tiesiog išsiimti ir galima įprastai mėgautis bet kokiu mėgstamu maistu.

Mažiau apsilankymų pas ortodontą. Tiesinant dantis kapomis, prireikia mažiau vizitų pas ortodontą. Pas savo gydytoją pakaks atvykti maždaug kas 4-6 savaites, kad įvertinti dantų būklę, pokyčius ir įsitikinti, ar viskas vyksta taip, kaip numatyta. Kiekvieno vizito metu gausite keletą kapų ir jų nešiojimo instrukcijas. Tuo tarpu, nešiojant breketus, pas specialistą reikės lankytis net dėl smulkiausių korekcijų, atsipalaidavus breketų sistemos daliai ir pan.

Prieš dantų tiesinimą kapomis būtina gydytojo odontologo konsultacija, kurios metu apžiūrimi paciento dantys, įvertinama jų būklę, kreivumo laipsnis ir nusprendžiama, ar nematomos dantų tiesinimo kapos yra geriausias pasirinkimas. Odontologijos klinikoje „Laidente“ naudojamos pažangios technologijos suteikia galimybę iš karto pamatyti, kaip atrodys Jūsų šypsena po ortodontinio gydymo. Dar niekada tiesinti dantis nebuvo taip patogu ir paprasta! Užsiregistruokite konsultacijai ir pradėkite kelionę tiesių dantų link!

Naujausi įrašai

Kariesas: kas jį sukelia ir kaip išvengti?

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, dantų kariesas (kitaip – ėduonis) yra vienas labiausiai paplitusių odontologinės sveikatos susirgimų, su kuriais susiduria daugiau nei 90 proc. pasaulio žmonių. Turint netinkamus burnos higienos, mitybos […]

Skaityti...

photo

Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Praradote vieną, kelis ar netgi visus dantis? Tokiu atveju rekomenduojama rinktis dantų implantaciją, padedančią pilnai atkurti kramtymo funkciją, šypsenos estetiką bei užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Ruošiantis gydymui, pacientams dažnai […]

Skaityti...

photo