Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Periodontitas (parodontozė) – priežastys ir pasekmės

Periodontitas (dar kitaip žinomas kaip parodontozė) yra viena dažniausių lėtinių uždegiminių ligų, pažeidžiančių aplink dantį esančius audinius – dantenas, alveolinį kaulą, periodonto raištį. Šio sutrikimo atsiradimui didžiausią įtaką daro prasta burnos higiena, reti vizitai pas odontologą, kai kurios sveikatos problemos, vartojami vaistai, rūkymas, stresas, o kai kuriais atvejais ir genetika, paveldimumas.

Kokie periodontito simptomai?

Kadangi periodontitas yra lėtai progresuojanti liga, dantenų paraudimas, patinimas arba kraujavimas (valantis dantis arba kramtant itin kietą maistą) yra pagrindiniai simptomai, kuriuos pacientas atpažįsta. Visgi, bėgant laikui, pasireiškia ir tokios problemos, kaip:

 

  • ertmių tarp danties ir dantenų (vadinamųjų danties kišenių) gilėjimas;
  • dantenų krašto atsitraukimas ir konsistencijos pokyčiai, pūliavimas;
  • danties kaulo tirpimas, dantų paslankumas, klibėjimas;
  • blogas burnos ertmės kvapas.

 

Dantenų kišenės yra ypač pavojingas reiškinys, nes jose esančios bakterijos sukelia pūliavimą, uždegimą ir ardo audinius, kurie privalo dantį tvirtai laikyti kaule. Nesiimant jokio gydymo, dantenos susitraukia, dantys vizualiai atrodo ilgesni, kaulas tirpsta, o tai gali baigtis netgi dantų netekimu.

Kaip išspręsti šią problemą?

Siekiant rūpintis savo odontologine sveikata ir užkirsti kelią periodontito plitimui, svarbu kuo greičiau imtis gydymo, kuris gali būti įvairus priklausomai nuo esamos situacijos, paciento būklės.

 

 

 

 

Siekiant išvengti ligos atsinaujinimo, rekomenduojama reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, kasdien valytis dantis ir tarpdančius specialiomis priemonėmis – minkštu dantų šepetėliu, tarpdančių šepetėliais, burnos irigatoriumi.

 

Valantis dantis pastebite kraujuojančias dantenas? Tai ženklas, kad galimai sergate periodontitu (parodontoze). Registruokitės pirminei konsultacijai odontologijos klinikoje „Laidente“ ir sužinokite tikrąją savo būklę. Laukiame Jūsų!

Naujausi įrašai

Kariesas: kas jį sukelia ir kaip išvengti?

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, dantų kariesas (kitaip – ėduonis) yra vienas labiausiai paplitusių odontologinės sveikatos susirgimų, su kuriais susiduria daugiau nei 90 proc. pasaulio žmonių. Turint netinkamus burnos higienos, mitybos […]

Skaityti...

photo

Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Praradote vieną, kelis ar netgi visus dantis? Tokiu atveju rekomenduojama rinktis dantų implantaciją, padedančią pilnai atkurti kramtymo funkciją, šypsenos estetiką bei užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Ruošiantis gydymui, pacientams dažnai […]

Skaityti...

photo