Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Mitai apie dantų higieną

Daugelis iš mūsų sutiks, kad dantų valymas nėra įdomus užsiėmimas. Gal dėl to kartais esame linkę tikėti mitais, raginančiais nepersistengti su burnos ertmės priežiūra. Pateikiame keletą jų – įsitikinkite, kad jais nesivadovaujate arba patobulinkite savo burnos higienos įpročius.

Visapusiškai burnos priežiūrai užtikrinti užtenka du kartus valytis dantis

Deja, dantų valymas dantų šepetuku ir pasta du kartus per parą negali užtikrinti visapusiškos burnos priežiūros. Pasak specialistų, valant dantis dantų pasta, sunaikinama tik apie 25 proc. mikrobų. Jie lieka ant gleivinės ir tarpdančiuose, todėl vertėtų nepamiršti tarpdančių siūlo, šepetėlių ir antiseptinio burnos skalavimo skysčio.

Dantų sveikata priklauso nuo genetikos

Vienus nudžiugins, o kitus galbūt nuliūdins faktas, kad, anot mokslininkų, paveldimumas nėra lemiamas burnos ertmės sveikatos faktorius. Tad jei kažkas iš tėvų ar senelių turėjo labai sveikus dantis, visai nebūtinai pasiseks ir jums. Daug įtakos dantų sveikatai turi kruopšti jų priežiūra.

Dantų valymas kenkia emaliui

Šis mitas iš dalies teisingas, tačiau odontologų rekomendacija dantis valytis du kartus per parą bent po 2 minutes minkštu dantų šepetėliu tikrai nepakenks emaliui. Juk dantų emalis – tai pati kiečiausia žmogaus organizme esanti medžiaga.

Dantis reikėtų valytis iškart po valgio

Dantų valymas iškart po valgio gali pakenkti dantų emaliui, ypač, jei valgėte rūgštų maistą. Taip yra todėl, kad valgant išsiskiria rūgštys, kurios tirpdo dantų emalį. Patartina dantis valytis po valgio praėjus bent pusvalandžiui, o jei valgėte vaisius, gėrėte jų sultis ar vandenį su citrina – dantis valykite tik po valandos.

Šepetėlis skirtas tik dantims

Dantų šepetėlis yra universalus burnos higienos įrankis – juo galite valyti ir liežuvio paviršių, nes čia taip pat kaupiasi bakterijos.

Pas odontologą reikia užsirašyti tada, kai ant dantų atsiranda pakitimų

Net išoriškai sveikai atrodančio danties viduje gali slypėti pažeidimų, kuriuos reikia gydyti. Todėl pasirodyti odontologui reikėtų du kartus per metus. Jeigu nuo Jūsų paskutinio vizito pas gydytoją odontologą praėjo daugiau nei pusmetis, laukiame Jūsų „Laidente“ klinikoje.

Naujausi įrašai

Gyvenimas svetur – ne kliūtis gauti aukščiausio lygio gydymo paslaugas!

Šiuo metu gyvenate užsienyje, tačiau susidūrėte su rimtomis dantų problemomis, kurių sprendimą norėtumėte patikėti tik Lietuvos gydytojams? Odontologijos klinika „Laidente“ gali Jums padėti – atsižvelgdami į kiekvieno paciento poreikius, visas […]

Skaityti...

photo

Kodėl reikalingas dantų tiesinimas kapomis?

Susiduriate su dantų ir sąkandžio padėties problemomis, tačiau mintis apie breketus gąsdina? Siūlome Jums puikią išeitį, paremtą šiuolaikinės ortodontijos pasiekimais – tai skaidrias tiesinimo kapas, padedančias užtikrinti komfortišką gydymą, džiuginančius […]

Skaityti...

photo