Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kokius dantų protezus pasirinkti?

Dantų netekimas – tai vienas pagrindinių problemų, su kuriuo susiduria įvairaus amžiaus žmonės. Netekę vieno, kelių ar netgi visų burnos ertmės dantų dažnai svarstome, kokios galėtų būti restauracijos galimybės. Kreipiantis pagalbos paaiškėja, kad šiuolaikinė medicina yra ypač pažengusi ir gali pasiūlyti pačių įvairiausių protezų: ir pigesnių, ir brangesnių. Pasiūla gana plati, todėl kyla klausimas, ką geriau pasirinkti?

 

Praradus dantis, mūsų gyvenimo kokybė iškart pasikeičia, nes sutrinka kramtymo funkcija, negalime valgyti mėgstamo maisto (pvz., kieto). Taip pat prarandame pasitikėjimą savimi, vengiame bendrauti su kitais žmonėmis ir šypsotis. Vienintelė išeitis: išimami arba fiksuojami protezai, kurie parenkami individualios konsultacijos metu, atsižvelgiant į klinikinę bei finansinę situaciją. 

 

Norint išleisti kuo mažiau, dažniausiai pasirenkami išimami protezai – lanko atraminiai arba plokšteliniai. Pastarieji kramtymo funkciją atkuria tik iš dalies, nėra pakankamai stabilūs ir dantys gauna gan didelį krūvį. Lanko atraminių protezų fiksacija yra kur kas geresnė, kadangi turi siauras metalines juosteles, kurios yra tvirtinamos prie likusių dantų. Priežiūra yra ganėtinai sudėtinga: protezus reikia valyti po kiekvieno valgio, nakčiai išimti, nevalgyti kieto maisto bei naudoti įvairiausias fiksavimo priemones. 

 

Siekiant susigrąžinti visapusį gyvenimo komfortą, fiksuojami protezai yra puikus sprendimas. Kramtymo funkcija yra atkuriama beveik 100 proc., naujieji dantys visiškai nesiskiria nuo natūralių, o priežiūra itin paprasta. Procedūros metu į žandikaulį sriegiami implantai, kurie atkartoja danties šaknį. Tuomet montuojamas protezas, kuriuo atkuriama ne tik išvaizda, bet ir funkcionalumas. Be to, neišimamais dantų protezais laikomi ir vainikėliai, dantų protezų tiltai.

 

Netekote vieno, kelių ar netgi visų dantų? Nedelskite ir kuo greičiau kreipkitės į specialistą – užsiregistruokite pirminei konsultacijai odontologijos klinikoje „Laidente“. Mūsų gyd. odontologas įvertins bendrą Jūsų burnos ertmės būklę, parinks tinkamus protezus ir sudarys gydymo planą. Laukiame Jūsų!

Naujausi įrašai

Kariesas: kas jį sukelia ir kaip išvengti?

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, dantų kariesas (kitaip – ėduonis) yra vienas labiausiai paplitusių odontologinės sveikatos susirgimų, su kuriais susiduria daugiau nei 90 proc. pasaulio žmonių. Turint netinkamus burnos higienos, mitybos […]

Skaityti...

photo

Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Praradote vieną, kelis ar netgi visus dantis? Tokiu atveju rekomenduojama rinktis dantų implantaciją, padedančią pilnai atkurti kramtymo funkciją, šypsenos estetiką bei užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Ruošiantis gydymui, pacientams dažnai […]

Skaityti...

photo