Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kokią medžiagą rinktis dantų protezavimui?

Dantų protezavimas – prieinamas būdas atstatyti šypseną. Tinkama protezų medžiaga gali sukurti tikrai natūraliai atrodantį dantų vaizdą, tačiau daugelis pacientų dėl žinių stygiaus sunkiai apsisprendžia, kokią medžiagą pasirinkti protezavimui. Klinikos „Laidente“ specialistai pataria, kokią protezavimo medžiagą rinktis verta labiausiai.

Procedūros apibūdinimas

Dantų protezai – netikri, dirbtiniai dantys, pakeičiantys prarastus dantis. Protezai atkuria visas prarastų dantų funkcijas, apsaugo likusius dantis, neleidžia veidui susmukti, pagerina kramtymo ir kalbėjimo funkcijas, neleidžia deformuotis žandikauliui, pagerina pasitikėjimą savimi.

Protezų rūšys

Šiuolaikinėje odontologijoje skiriamos kelios protezų rūšys: išimami protezai ir fiksuojami protezai. Išimami protezai dažniausiai pasitelkiami praradus daugiau nei vieną dantį. Išimami protezai gali būti akrilinės plastikinės plokštelės, termoplastinės plokštelės, lanko atraminiai dantų protezai, išimami protezai ant implantų arba dantų.
Visgi išimami protezai gali būti kiek sudėtingesnis pasirinkimas nei fiksuoti. Su išimamais protezais gali būti sudėtinga kramtyti maistą, kadangi jie bet kuriuo metu gali pakrypti, nes yra klijuojami tik su specialiomis medžiagomis. Juos reikia kruopščiai prižiūrėti specialiais šepetėliais ir pastomis, mirkyti antibakteriniuose skysčiuose. Netinkamai prižiūrint gali kilti dantų uždegimas. Išimamų protezų privalumas tas, kad jie pigesni.

Fiksuoti dantų protezai – kur kas stabilesni ir patvaresni. Tai protezai ant įsriegtų implantų arba dantų. Tai gali būti dantų vainikėliai (karūnėlės), tilteliai, dantų užklotai, laminatės. Tvirtumu fiksuoti dantys nenusileidžia natūraliems – jie puikiai laikosi, nesukelia alergijų, suteikia ilgaamžę šypseną.

Kokia geriausia protezų medžiaga?

Dantų protezai gali būti pagaminti iš daugybės medžiagų – akrilo masės, metalo, silikono. Šiais laikais dėl savo tvirtumo ir ilgaamžiškumo daugiausiai pasitelkiamas akrilas. Akrilo medžiaga yra pakankamai tvirta, kad dantys išliktų tvirti ilgus metus. Visgi ji šiek tiek mažiau patvari, gali įtrūkti arba nukristi esant per didelei kramtymo jėgai.
Metalai (pavyzdžiui, plienas) suteikia tvirtą dantų pagrindą, todėl yra saugus pasirinkimas. Metalinės dantų dalys matosi, todėl dažnai būna paslėptos už dantų arba ant gomurio. Metaliniai protezai dažniausiai yra brangesni už akrilą.

Silikoniniai protezai – puiki alternatyva. Jie yra tvirti, patvarūs, pagaminti iš minkštesnės dantenoms medžiagos, todėl patogūs, neturi metalinių dalių, ploni ir lengvi. Dėl patogumo valgant ir kramtant silikoniai protezai yra gana dažnas pacientų pasirinkimas.

Primename, kad klinika „Laidente“ sudariusi sutartį su Teritorinėmis ligonių kasomis, o tai reiškia, kad mūsų pacientams protezavimo paslauga gali būti nemokama! Jei norite sužinoti, ar turite tokią galimybę, atvykite į konsultaciją. Laukiame Jūsų!

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo