Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kokį dantų šepetėlį naudoti ir kaip dažnai jį keisti?

Asmeninė burnos higiena – vienas svarbiausių žingsnių, siekiant rūpintis savo sveikata. Nuo to priklauso ne tik mūsų fizinė savijauta, bet ir emocinė gerovė. Nors patys namuose efektyviai negalime pašalinti visų susikaupusių apnašų – bent du kartus per metus prireikia specialisto pagalbos, tačiau kokybiškos priemonės padeda užtikrinti kuo švaresnę burnos ertmę. Todėl šiame straipsnyje pakalbėsime, kokį dantų šepetėlį patariama naudoti ir kaip dažnai jį reikėtų keisti.

Šiuo metu odontologinių prekių vietose galima įsigyti pačių įvairiausių dantų šepetėlių. Dėl to reikia atkreipti dėmesį į tam tikrus kriterijus, padedančius efektyviai ir tinkamai pasirūpinti dantimis ir visa burnos ertme. Gydytojai odontologai pataria: prieš įsigydami dantų šepetėlį įsitikinkite, kad šereliai yra minkšti arba pusiau minkšti. Nors priemonės kietais šereliais būna pigesnės ir apnašas pašalinančios greičiau, tačiau taip pat atsiranda didesnė rizika pažeisti dantenas ir emalį. 

Atsižvelgiant į asmeninius kriterijus, dantų skaičių ir sąkandžio tipą, reikėtų rinktis ir dantų šepetėlio formą. Taip pat svarbu, kad šepetėlio galvutė nebūtų per didelė: kuo ji smulkesnė, tuo paprasčiau pasiekti įvairias burnos ertmės vietas, pavyzdžiui, protinius dantis. Taip pat venkite per daug įmantrių šepetėlių ir pasirūpinkite, kad jį būtų patogu laikyti rankoje. Nuo to taip pat priklauso dantų valymosi proceso sėkmė ir efektyvumas. 

Šiuolaikinės technologijos siūlo puikią alternatyvą rankiniams dantų šepetėliams – elektrinius. Nors jų kaina yra didesnė, tokie šepetėliai iškart reaguoja į spaudimą. Tai reiškia, kad kai dantys yra valomi per daug agresyviai, šepetėlis nustoja veikti. Taip pat šis įrenginys burnos ertmėje keliauja pagal dantų eilę ir grįžta atgal. Kadangi tokių dantų šepetėlių pasirinkimas yra platus, renkantis svarbu atsižvelgti į burnos anatomiją, dantis, sąkandį ir pan. 

Gydytojai odontologai pabrėžia, kad profilaktiškai dantų šepetėlį reikia keisti kas 2–3 mėnesius arba baigus sirgti viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Tai padaryti yra naudinga dėl to, kad ilgainiui bakterijos ir virusai prisijungia prie šepetėlio šerelių ir pasilieka ant paviršiaus. 

Odontologijos klinikoje „Laidente“ dirbantys specialistai patvirtina, kad kokybišką ir efektyvią burnos ertmės priežiūrą užtikrinantis dantų šepetėlis yra itin svarbus. Jeigu abejojate ar nežinote, kokį šepetėlį pasirinkti, kreipkitės į mus ir suteiksime visą reikiamą pagalbą.

Naujausi įrašai

Kariesas: kas jį sukelia ir kaip išvengti?

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, dantų kariesas (kitaip – ėduonis) yra vienas labiausiai paplitusių odontologinės sveikatos susirgimų, su kuriais susiduria daugiau nei 90 proc. pasaulio žmonių. Turint netinkamus burnos higienos, mitybos […]

Skaityti...

photo

Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Praradote vieną, kelis ar netgi visus dantis? Tokiu atveju rekomenduojama rinktis dantų implantaciją, padedančią pilnai atkurti kramtymo funkciją, šypsenos estetiką bei užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Ruošiantis gydymui, pacientams dažnai […]

Skaityti...

photo