Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kodėl verta išsaugoti savo natūralius dantis?

Jeigu kokybiškai nesirūpiname savo dantimis, normalu, kad bėgant metams, jų būklė prastėja. Jeigu nuo ankstyvos vaikystės neturime tinkamai susiformavusių burnos higienos priežiūros įgūdžių, vėlesniame amžiuje susiduriame su to pasekmėmis. Klinikos „Laidente“ gydytojai odontologai pasakoja, kodėl atsakingai burnos priežiūrai reikėtų skirti daugiau dėmesio ir pasistengti išsaugoti natūralius dantis.

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl verta išsaugoti savo natūralius dantis, yra taisyklingas kramtymas. Visi burnoje esantys dantys atlieka tam tikrą funkciją – jų pagalba tinkamai susmulkiname maistą, kurį kur kas lengviau nuryti ir suvirškinti. Kuomet turime tam tikrų odontologinių problemų ir to padaryti negalime, atsiranda didesnė rizika susirgti įvairiomis virškinamojo trakto ligomis.

Kalbėjimas yra neatsiejama kasdienybės dalis – natūralūs dantys užtikrina šio proceso veiksmingumą. Lūpos kartu su liežuviu ir dantimis padeda mums ištarti žodžius, valdant oro srautą iš burnos ir atgal į ją. Taip pat tam, kad sukurtume kokį nors garsą, liežuvis atsimuša į mūsų dantis ir gomurį. Todėl mūsų natūralūs dantys turi tiesioginės įtakos tam, kad kalbėtumėme taisyklingai.

Be to, dantys turi ilgas šaknis, kurios jungiasi su žandikauliu, kurį jos stimuliuodamos išlaiko. Dantys turi nemažai įtakos mūsų veido struktūrai, simetriškumui ir balansui. Todėl besikeičiant mūsų dantų būklei, keičiasi ir veidas.

Tinkamai rūpindamiesi savo dantimis nuo ankstyvos vaikystės galime ir sutaupyti pinigų. Ne paslaptis, kad kuo didesnių odontologinių problemų turime, tuo brangiau mums kainuoja gydymas. Taigi, ir ši priežastis gali būti puiki motyvacija neapleisti savo dantų ir labiau jais rūpintis.

Atsakinga burnos higiena apima ne tik kruopščią priežiūrą namuose, bet ir reguliarius (bent du kartus per metus) vizitus pas burnos higienistą ir gydytoją odontologą. Jeigu nepamenate, kada atlikote profesionalią burnos higienos procedūrą ar lankėtės profilaktinei dantų patikrai, laukiame Jūsų klinikoje „Laidente“. Čia dirbantys specialistai pasirūpins, kad natūraliais dantimis galėtumėte džiaugtis kuo ilgiau!

Naujausi įrašai

Kariesas: kas jį sukelia ir kaip išvengti?

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, dantų kariesas (kitaip – ėduonis) yra vienas labiausiai paplitusių odontologinės sveikatos susirgimų, su kuriais susiduria daugiau nei 90 proc. pasaulio žmonių. Turint netinkamus burnos higienos, mitybos […]

Skaityti...

photo

Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Praradote vieną, kelis ar netgi visus dantis? Tokiu atveju rekomenduojama rinktis dantų implantaciją, padedančią pilnai atkurti kramtymo funkciją, šypsenos estetiką bei užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Ruošiantis gydymui, pacientams dažnai […]

Skaityti...

photo