Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kodėl svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną?

Nemalonus burnos kvapas, nesveikai atrodantys dantys, dažnai susidarantis ėduonis, periodontitas ar kitos burnos ertmės ligos – signalai, įspėjantys, kad nesirūpinate savo burnos higiena. Kruopšti dantų priežiūra prasideda namuose, tačiau to nepakanka – svarbu nepamiršti reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną odontologo kabinete. Šiame tekste atsakome, kuo ji svarbi.

Kas yra profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena – procedūra, apsauganti Jūsų dantis. Jos metu profesionaliais odontologiniais instrumentais išvalomos minkštosios ir kietosios (dantų akmenys) apnašos nuo dantų paviršiaus, jie išblizginami, suteikiamas gaivus burnos kvapas ir geresnis burnos pojūtis.

Klaidingos nuomonės apie procedūrą

Dažniausi mitai yra tai, kad burnos higiena pažeidžia dantų emalį, kad esami dantų akmenys palaiko klibančius dantis ir tai, kad reguliari burnos higiena lemia tamsaus pigmento ant dantų atsiradimą. Mūsų klinikos odontologų teigimu – tai klaidingi įsitikinimai.

Taisyklingai atliekama burnos higiena nebraižo dantų emalio. Be to, tinkamai nuvalius visas apnašas nuo dantų paviršiaus, pigmentuotas maistas ir gėrimai neturi „už ko laikytis“ ir negali pasilikti ant dantų, todėl pigmentinės dėmės po procedūros nesusidaro. Jas daugiausiai lemia dažantis maistas ir gėrimai – tam tikri vaistai, sezoninės uogos, arbatos, kavos ir pan.

Kuo svarbi procedūra?

Iškart po procedūros matosi, kad dantys bent keliais tonais baltesni, jaučiamas švaros pojūtis burnoje, išnyksta blogas burnos kvapas, sumažėja dantų jautrumas. Profesionali higiena atliekama individualiai pagal kiekvieno paciento burnos ertmės būklę.

Nors apie burnos higieną kalbama nemažai, gydytojai pastebi, kad daugelis žmonių į procedūrą atvykta pirmą kartą. Daugelis jų – vis dar nežino, kaip taisyklingai prižiūrėti dantis namuose. Norint, kad dantys kuo ilgiau negestų, esamos plombos laikytųsi tvirtai ir ilgai, reikia išmokti burnos higienos įpročių namų sąlygomis ir kas pusę metų apsilankyti profesionaliai higienai.
Atlikus burnos higieną dantys kelias dienas būna jautresni nei įprastai. Tuo metu patartina dantis valyti su specialiomis gydomosiomis pastomis, kurias Jums rekomenduos mūsų klinikos gydytojas.

Kviečiame nedvejoti ir procedūrą atlikti klinikoje „Laidente“! Procedūra beskausmė, todėl jos metu jausitės ramiai, o po jos džiaugsitės estetiškesne, gaivesne šypsena. Lauksime atvykstant.

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo