Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kodėl skauda dantis valgant saldų, rūgštų, šaltą ar karštą maistą?

Tikriausiai ne vienas iš mūsų esame girdėję posakį, kad maistas – tai vienas iš gyvenimo malonumų. Tačiau odontologai pastebi, kad produktai, kuriuos valgome, dažnai turi neigiamos įtakos mūsų dantims. Ilgainiui pradedame pastebėti, kad keičiasi ne tik dantų spalva, bet taip pat atsiranda didesnis jautrumas įvairiam skoniui bei temperatūrai. Tik žinodami tokio skausmo priežastis, galėsime sau tinkamai padėti.

 

Saldus maistas. Ėduonis dažniausiai pasitaikanti burnos ertmės sveikatos liga, kurios vienas iš pagrindinių požymių yra dantų jautrumas saldžiam maistui. Jeigu valgote gliukozės turinčius produktus ir jaučiate diskomfortą, kariesas tikriausiai jau yra prasidėjęs arba netgi pažengęs. Šioje situacijoje gali padėti tik visapusė dantų priežiūra bei gydytojo odontologo apžiūra. 

 

Rūgštus ir šaltas maistas. Įvairūs rūgštūs ir šalti maisto produktai bei gėrimai gali sukelti dantų eroziją. Nemalonus pojūtis atsiranda, kai pradeda gelti ne pavienius dantis, o visą jų grupę. Veikiant rūgštims, burnos ertmės audiniai suminkštėja ir pradeda tirpti, todėl patariama dantis šepetėliu valytis prieš vartojant tokio tipo produktus, o po to burną skalauti tik vandeniu.

 

Karštas maistas. Jeigu dantų ėduonis yra stipriai pažengęs ir negydomas, gali išsivystyti periodontitas, kuris sukelia šaknies uždegimą ar netgi kaulo tirpimą. Sergant šia liga dažnai pasireiškia didesnis jautrumas karštam maistui, ypač gėrimams. 

 

Nesvarbu, kokį maistą bevalgytumėte – saldų, rūgštų, šaltą ar karštą – vis tiek jaučiate skausmą burnos ertmėje? Tai ženklas, kad metas apsilankyti pas specialistą, kadangi tikriausiai sergate kokia nors liga. Raginame nedelsti ir užsiregistruoti vizitui pas gydytoją. Tai galite padaryti užsukę į mūsų odontologijos klinikos „Laidente“ internetinį puslapį arba paskambinę telefonu. Laukiame Jūsų!

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo