Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kodėl periodonto ligos gali būti pavojingos visam organizmui?

Dažniausiai kalbėdami apie uždelstas ir ignoruojamas odontologines problemas turime omenyje neigiamą įtaką mūsų burnos ertmei. Tačiau mokslininkai pastebi, kad sirgdami periodonto ligomis ir nesilankydami pas specialistus kenkiame savo organizmui. Kai rūkome, blogai rūpinamės savo dantimis, vartojame vaistus ir stresuojame, atsiranda didesnė rizika įvairių ligų atsiradimui. O kuomet nesirūpiname tokiais sutrikimais, atsiranda didesnė tikimybė taip užkrėsti visą savo organizmą.

Remiantis naujausiais moksliniais tyrimais, pacientai, turintys periodontitą, dažnai suserga širdies ir kraujagyslių ligomis. Taip pat pacientams, turintiems antrojo tipo cukrinį diabetą ir sergantiems periodonto ligomis, mirties rizika yra didesnė. Ryšys tarp šių ligų yra dvikryptis: cukriniu diabetu sergantys žmonės gali turėti periodontitą ir atvirkščiai. Todėl svarbu neignoruoti burnos ertmės ligų, nes tai gali neigiamai atsiliepti ne tik dantims, dantenoms ir kitiems audiniams, bet ir bendrai sveikatai.

Kai neturime taisyklingų burnos higienos įgūdžių, sumažėja apsauginė burnos mikroflora ir atsiranda daugiau kenksmingų bakterijų. Dėl to padidėja tikimybė, kad progresuos jau prieš tai minėtasis periodontitas ir gingivitas (pradinė periodonto audinių uždegimo stadija). Taip bakterijos išplinta po visą organizmą ir atsiranda rizika turėti rimtų sveikatos problemų, susijusių su širdimi, kasa, kepenimis ar netgi smegenimis.

Norint jaustis gerai, gydytojai odontologai ragina pradėti nuo burnos ertmės. Pirmiausiai svarbu valytis dantis du kartus per dieną, nepamiršti liežuvio ir tarpdančių, lankytis pas burnos higienistą. Be to, pasirūpinkite savo mitybos racionu: nepamirškite valgyti vaisių ir kitų maisto produktų, turinčių vitaminų C ir E. Naudokite dantų pastą su fluoru, o norint kontroliuoti apnašas ir kitus uždegiminius procesus, priemonės su chlorheksidinu taip pat padės. Galiausiai rekomenduojame atsisakyti žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas, ir kuo mažiau stresuoti.

Jeigu abejojate dėl savo burnos ertmės būklės, kviečiame užsiregistruotį į konsultaciją odontologijos klinikoje „Laidente“. Čia dirbantys gydytojai profesionalai apžiūrės, įvertins Jūsų būklę ir paskirs patį geriausią gydymą.

Naujausi įrašai

Kariesas: kas jį sukelia ir kaip išvengti?

Remiantis statistinių duomenų rodikliais, dantų kariesas (kitaip – ėduonis) yra vienas labiausiai paplitusių odontologinės sveikatos susirgimų, su kuriais susiduria daugiau nei 90 proc. pasaulio žmonių. Turint netinkamus burnos higienos, mitybos […]

Skaityti...

photo

Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?

Praradote vieną, kelis ar netgi visus dantis? Tokiu atveju rekomenduojama rinktis dantų implantaciją, padedančią pilnai atkurti kramtymo funkciją, šypsenos estetiką bei užkirsti kelią žandikaulio kaulo nykimui. Ruošiantis gydymui, pacientams dažnai […]

Skaityti...

photo