Jei norite būti sveiki, vienas iš pagrindinių dalykų, kuriuos rekomenduojame – tai tinkamai prižiūrėti savo burnos ertmę. Odontologai rekomenduoja bent du kartus per parą dantis valytis specialia pasta su vieno, visų dantų ir tarpdančių šepetėliais. Visgi patys susikaupusių nešvarumų iki galo pašalinti negalime, todėl svarbu bent kartą per pusmetį (o prireikus ir dažniau) lankytis pas burnos higienistą, kuris pasirūpins visapuse burnos audinių švara bei gaiva.
Kuo svarbi profesionali burnos higiena?
Profesionalios burnos higienos metu pašalinamos susikaupusios minkštosios ir mineralizuotos kietosios apnašos, kurios kaupiasi sunkiai pasiekiamose vietose: dantų vagelėse, tarpdančiuose, prie pat dantenų. Uždelsus atlikti procedūrą, dantys įgauna geltoną arba rusvą spalvą, atsiranda nemalonus kvapas, kraujavimas, įvairūs uždegimai, ligos. Taip nutinka dėl bakterijų, gaminančių rūgštinę terpę, dėl kurios pažeidžiamas emalis, ardoma jo struktūra. Todėl burnos higienos procedūra užtikrina burnos ertmės švarą bei apsaugo nuo tolimesnių ligų plitimo.
Kaip atliekama profesionali burnos higiena?
Odontologijos klinikoje „Laidente“ profesionali burnos higiena pirmiausiai pradedama nuo paciento dantų būklės įvertinimo ir pasiruošimo procedūrai, o toliau:
- mineralizuotos apnašos nuo dantų šalinamos ultragarsiniu skaleriu;
- dėl įvairių maisto produktų ir gėrimų atsiradusios pigmentinės dėmės naikinamos „Air-flow“ sistema;
- galiausiai dantys nupoliruojami specialia pasta, kuri suteikia baltumą bei spindesį.
Kiekvieno vizito metu burnos higienistas pateikia naudingų patarimų, kaip prižiūrėti savo burnos ertmę, kokias priemones rinktis jos priežiūrai bei vizualiai parodo tinkamo dantų valymo techniką.
Kviečiame rūpintis savo dantimis jau dabar ir registruotis profesionaliai burnos higienai odontologijos klinikoje „Laidente“, kurioje dirbantys specialistai visada pasiruošę padėti. Laukiame Jūsų!
Naujausi įrašai
Kaip pasiruošti dantų implantacijos procedūrai?
Netekus vieno, kelių ar netgi visų žandikaulio dantų, implantacija yra vienas inovatyviausių sprendimų, padedančių atkurti tiek šypsenos estetiką, tiek funkcionalumą. Tokiu būdu pacientai susigrąžina galimybę tinkamai kramtyti maistą, aiškiai tarti […]
Skaityti...
Ką daryti iškritus dantų plombai?
Pastebėjote, kad valgio metu iškrito dantų plomba? Tokioje situacijoje svarbiausia išlikti ramiems, nepanikuoti, išskalauti burną vandeniu, kad galėtumėte pašalinti maisto likučius ir apsaugoti atvirą ertmę nuo galimų pažeidimų. Visgi, specialistai […]
Skaityti...