Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kodėl atsiranda blogas burnos kvapas ir kaip jo atsikratyti?

Remiantis statistiniais duomenimis, su blogu burnos kvapu (mediciniškai dar kitaip žinomu kaip halitoze) susiduria daugiau kaip 31 proc. pasaulio gyventojų. Pačiam tai pastebėti yra sunku, kadangi žmogus greitai adaptuojasi prie savo kvapo, tačiau aplinkiniai negerą dvelksmą užuodžia greitai. Šis faktorius turi nemažai neigiamos įtakos asmens gyvenimo kokybei, todėl svarbu išsiaiškinti, iš kur atsiranda blogas burnos kvapas ir kaip su tuo kovoti.

Kartais blogas burnos kvapas yra neišvengiama sąlyga – ypač suvalgius stipriai aromatizuojančio maisto, pavyzdžiui, česnako ar svogūno. Tačiau jeigu halitozė tęsiasi ilgiau nei turėtų, tai signalizuoja apie galimas burnos sveikatos arba organizmo problemas. Norint užkirsti kelią blogam burnos kvapui, pirmiausiai reikia gilintis į atsiradimo priežastis.

· Kasdienė higiena. Vienas iš svarbiausių dalykų – užtikrinti efektyvią ir reguliarią burnos ertmės priežiūrą. Svarbu dantis valytis dantų ir tarpdančių šepetėliu bei nepamiršti liežuvio, užtikrinant, kad bus pašalinti visi maisto likučiai. Pastarieji dažniausiai ir sukelia negerą kvapą dėl bakterijų, sąveikaujančių su aminorūgštimis.

· Burnos sausumas. Dažniausiai halitozei yra būdinga išsausėjusi burna, kai sutrinka seilių gamyba ir burna negali pašalinti maisto likučių. Tam įtakos gali turėti tam tikrų vaistų vartojimas arba nuolatinis kvėpavimas per burną, o ne per nosį.

· Mityba. Česnakai, svogūnai, aštrus maistas, pieno produktai, konservuotas tunas, kava ir alkoholis prisideda prie negero sklindančio kvapo iš burnos. Taip pat tam didelės įtakos turi tabakas, kurį vartojant atsiranda didesnė rizika susirgti periodonto ligomis, prarasti skonį ar netgi susirgti burnos vėžiu.

Jeigu jaučiate iš savęs sklindantį blogą kvapą ar sulaukėte su tuo susijusių komentarų, pirmiausiai pasirūpinkite tinkama ir kasdiene burnos ertmės priežiūra. Kiekvieną dieną ryte ir vakare valykite dantis ir bent kartą per parą – tarpdančius.Taip pat pasistenkite gerti kuo daugiau vandens, tokiu būdu palaikydami organizmo hidrataciją. Venkite aštraus maisto, saldžių produktų ir gėrimų, alkoholio, kavos.

Rūpinatės asmenine burnos higiena, bet vis tiek kenčiate nuo blogo kvapo? Atrodo, kad išbandėte viską, bet situacija nesikeičia? Kviečiame užsiregistruoti pirminei konsultacijai odontologijos klinikoje „Laidente“ ir savo sveikatą patikėti mums. Čia dirbantys gydytojai įvertins Jūsų būklę ir padės pasiekti švarų bei gaivų burnos ertmės kvapą.

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo