M. K. Čiurlionio g. 84B-61, Vilnius Tel.: +37068694449
Odontologo paslaugos, implantavimas
Lino g. 1, Jurbarkas Tel.: +37044772255 Tel.: +37062062971
Odontologo paslaugos, laboratorija
Vytauto Didžiojo g. 7, Jurbarkas Tel.: +37068602022
Odontologo paslaugos, implantavimas
Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kaip keičiasi žmogaus veidas netekus dantų

Netekę priekinio danties iš karto skubame pas gydytoją odontologą, tačiau praradę krūminį dantį, dažnai neskubame jo atkurti. Krūminių dantų nesimato, tad vieno ar kelių dantų praradimas dažnai neatrodo rimta problema, o jų atkūrimas atidedamas vėlesniam laikui.

Nors daugeliui danties netekimas asocijuojasi tik su estetika, patyrę odontologijos klinikos „Laidente“ specialistai įspėja, kad nepriklausomai nuo dantų padėties burnoje, jų praradimas gali sukelti ne tik išvaizdos, bet ir sveikatos problemų.

Kalbant apie išvaizdą, svarbu žinoti, kad dantys ir dantenos veidui suteikia natūralią formą ir struktūrą. Praradus dantį, prasideda žandikaulio kaulo nykimas, žemėja sąkandis. Netekus danties, šalia esantys dantys nebeturi atramos ir pradeda krypti. Pasislinkę dantys taip pat gali turėti įtakos sąkandžiui, o tuo pačiu ir veido formai.

Vos keli iškritę ir laiku neatkurti dantys gali nulemti struktūrinius veido, skruostikaulių ir žandikaulio pokyčius. Dantų praradimas ilgainiui keičia veido formą – įdumba skruostai, lūpos, dėl to nosis ir smakras atrodo atsikišę, išsikreipia veido proporcijos. Netekus daugiau dantų, žandikaulio kontūrai linkę trauktis, todėl aplink lūpas ir veide formuojasi raukšlės, o žmogus atrodo vyresnis, nei yra iš tikrųjų
Keičiasi ne tik žmogaus išvaizda – blogėja ir jo psichologinė būsena, mažėja pasitikėjimas savimi. Gera žinia yra tai, kad harmoningus veido bruožus galima sugrąžinti atkūrus dantis implantais.

Tačiau specialistai pataria nedelsti – atkūrus dantis implantais laiku, išvengiama ne tik neigiamų išvaizdos bei sveikatos pokyčių, bet ir sudėtingesnių kaulo priauginimo procedūrų. Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, neatkūrus danties per metus po jo praradimo prarandama apie 25 proc. kaulo ir prieš implantacijos procedūrą dažniausiai reikia priauginti trūkstamą kaulo kiekį. Taigi procedūra užtrunka ilgiau ir didėja jos kaštai. Kuo ilgiau delsite, tuo sudėtingesnė, ilgesnė ir brangesnė bus dantų atkūrimo procedūra.

Ilgametę patirtį turintys odontologijos klinikos „Laidente“ gydytojai pataria nelaukti, kol prarastas dantis pakeis Jūsų išvaizdą ir sukels psichologinių problemų. Iškritus dančiui ar jį išrovus, iš karto atvykite pasikonsultuoti dėl jo atkūrimo. Taip ne tik išvengsite papildomų rūpesčių, bet ir sutaupysite.

Naujausi įrašai

Dantų implantacija be baimės: viskas, ką reikia žinoti

Apie dantų implantaciją galima rasti išties nemažai informacijos, tačiau jos yra tiek daug, kad kartais sunku suprasti, kokia tai paslauga ir ar ją išbandyti tikrai verta. Šiame straipsnyje padėsime suprasti, […]

Skaityti...

photo

Kada reikalingas endodontinis gydymas?

Turbūt daugelis susidūrę su ūmiu dantų skausmu, kuris netikėtai aplanko vėlai vakare arba naktį. Šis skausmas signalizuoja apie dantų šaknų kanaluose prasidėjusį uždegimą. Negydomi dantų kanalai gali tapti pavojinga problema. […]

Skaityti...

photo