Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kaip keičiasi žmogaus veidas netekus dantų

Netekę priekinio danties iš karto skubame pas gydytoją odontologą, tačiau praradę krūminį dantį, dažnai neskubame jo atkurti. Krūminių dantų nesimato, tad vieno ar kelių dantų praradimas dažnai neatrodo rimta problema, o jų atkūrimas atidedamas vėlesniam laikui.

Nors daugeliui danties netekimas asocijuojasi tik su estetika, patyrę odontologijos klinikos „Laidente“ specialistai įspėja, kad nepriklausomai nuo dantų padėties burnoje, jų praradimas gali sukelti ne tik išvaizdos, bet ir sveikatos problemų.

Kalbant apie išvaizdą, svarbu žinoti, kad dantys ir dantenos veidui suteikia natūralią formą ir struktūrą. Praradus dantį, prasideda žandikaulio kaulo nykimas, žemėja sąkandis. Netekus danties, šalia esantys dantys nebeturi atramos ir pradeda krypti. Pasislinkę dantys taip pat gali turėti įtakos sąkandžiui, o tuo pačiu ir veido formai.

Vos keli iškritę ir laiku neatkurti dantys gali nulemti struktūrinius veido, skruostikaulių ir žandikaulio pokyčius. Dantų praradimas ilgainiui keičia veido formą – įdumba skruostai, lūpos, dėl to nosis ir smakras atrodo atsikišę, išsikreipia veido proporcijos. Netekus daugiau dantų, žandikaulio kontūrai linkę trauktis, todėl aplink lūpas ir veide formuojasi raukšlės, o žmogus atrodo vyresnis, nei yra iš tikrųjų
Keičiasi ne tik žmogaus išvaizda – blogėja ir jo psichologinė būsena, mažėja pasitikėjimas savimi. Gera žinia yra tai, kad harmoningus veido bruožus galima sugrąžinti atkūrus dantis implantais.

Tačiau specialistai pataria nedelsti – atkūrus dantis implantais laiku, išvengiama ne tik neigiamų išvaizdos bei sveikatos pokyčių, bet ir sudėtingesnių kaulo priauginimo procedūrų. Remiantis mokslinių tyrimų duomenimis, neatkūrus danties per metus po jo praradimo prarandama apie 25 proc. kaulo ir prieš implantacijos procedūrą dažniausiai reikia priauginti trūkstamą kaulo kiekį. Taigi procedūra užtrunka ilgiau ir didėja jos kaštai. Kuo ilgiau delsite, tuo sudėtingesnė, ilgesnė ir brangesnė bus dantų atkūrimo procedūra.

Ilgametę patirtį turintys odontologijos klinikos „Laidente“ gydytojai pataria nelaukti, kol prarastas dantis pakeis Jūsų išvaizdą ir sukels psichologinių problemų. Iškritus dančiui ar jį išrovus, iš karto atvykite pasikonsultuoti dėl jo atkūrimo. Taip ne tik išvengsite papildomų rūpesčių, bet ir sutaupysite.

Naujausi įrašai

Gyvenimas svetur – ne kliūtis gauti aukščiausio lygio gydymo paslaugas!

Šiuo metu gyvenate užsienyje, tačiau susidūrėte su rimtomis dantų problemomis, kurių sprendimą norėtumėte patikėti tik Lietuvos gydytojams? Odontologijos klinika „Laidente“ gali Jums padėti – atsižvelgdami į kiekvieno paciento poreikius, visas […]

Skaityti...

photo

Kodėl reikalingas dantų tiesinimas kapomis?

Susiduriate su dantų ir sąkandžio padėties problemomis, tačiau mintis apie breketus gąsdina? Siūlome Jums puikią išeitį, paremtą šiuolaikinės ortodontijos pasiekimais – tai skaidrias tiesinimo kapas, padedančias užtikrinti komfortišką gydymą, džiuginančius […]

Skaityti...

photo