Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kaip atpažinti netaisyklingą sąkandį?

Netaisyklingas sąkandis – tai dažnai pasitaikantis odontologinės sveikatos sutrikimas, užkertantis kelią ne tik šypsenos estetikai, bet ir galintis reikšti rimtas burnos ertmės problemas. Tokiu atveju gydytojai rekomenduoja kaip galima greičiau kreiptis konsultacijai, kadangi atliekamos specialios procedūros bei taikomi profesionalūs gydymo sprendimai pagerina kiekvieno paciento gyvenimo kokybę.

Egzistuoja mitas, kad sąkandžio korekcija yra reikalinga vien dėl grožio, tačiau esant sudėtingesnėms situacijoms dažnai susiduriama su veido asimetrija, apatinio žandikaulio sąnario skausmais, kalbėjimo funkcijos sutrikimais. Nesiimant gydymo ilgainiui susiduriama ir su tokiomis problemomis kaip:

 

  • diskomfortu galvos, kaklo, sprando srityje, sutrikusia kramtymo funkcija ir raumenų įtampa;
  • dantų dilimu;
  • kvėpavimo sunkumais, prastesne miego kokybe, padidėjusiu nuovargiu;
  • sutrikusia kūno laikysena, savijauta.

 

Netaisyklingai susiformavęs sąkandis – kokios priežastys?

 

Statistiniai duomenys rodo, kad taisyklingu sąkandžiu ir idealiu jo simetriškumu gali pasigirti tik 10–20 proc. viso pasaulio gyventojų, todėl su šiomis problemomis susiduria daugelis. Dažniausiai pasitaikančios priežastys glūdi vaikystėje, tai:

  • netaisyklingas kvėpavimas per burną formuojantis žandikauliui, kai būdingos įvairios peršalimo/kvėpavimo takų ligos;
  • netinkama dantų priežiūra;
  • čiulptuko ar nykščio nuolatinis čiulpimas kūdikystėje;
  • įprotis laikyti liežuvį už dantų.

Sąkandžio problemos taip pat gali pasireikšti ir jau būnant suaugusiu, jas lemia bruksizmas arba dantų šalinimas, kai delsiama atlikti implantacijos procedūrą. Tai reiškia, kad greta esantys dantys keičia savo padėtį, žandikaulio būklė nežymiai kinta. Visgi, tokie sutrikimai taip pat gali būti ir paveldimi.

Netaisyklingo sąkandžio gydymas ir prevencija

Sąkandžio problemoms spręsti paprastai taikomas ortodontinis gydymas, kuris, priklausomai nuo deformacijos sudėtingumo, susideda iš skirtingų etapų. Vienas iš efektyviausių sprendimų – dantų kapos, breketai arba plokštelės (vaikams/paaugliams). Tačiau esant dantų nudilimams, gydytojas pirmiausiai rekomenduoja plombavimo procedūras. Jaučiant žandikaulio, galvos skausmus, spengimą arba ūžimą ausyse, gali būti taikomas žandikaulio sąnario gydymas. O patys sudėtingiausi atvejai gydomi chirurginiu būdu, kuomet žandikaulis perkeliamas į reikiamą poziciją.

 

Siekiant užkirsti kelią galimoms problemoms arba suteikti reikiamą gydymą laiku, gydytojai pataria jau nuo mažų dienų reguliariai vesti vaiką pas odontologą – tik specialistas gali diagnozuoti esamus sąkandžio pakitimus, nustatyti tikrąją būklę. Tačiau jeigu su tokiomis problemomis susiduriama ir vyresniame amžiuje, taip pat skatinama kreiptis pagalbos.

 

Jeigu susiduriate su varginančiais netaisyklingo sąkandžio skausmais, registruokitės pirminei konsultacijai odontologijos klinikoje „Laidente“. Mūsų gydytojai profesionalai įvertins Jūsų būklę ir paskirs patį tinkamiausią gydymą. Laukiame Jūsų!

Naujausi įrašai

Gyvenimas svetur – ne kliūtis gauti aukščiausio lygio gydymo paslaugas!

Šiuo metu gyvenate užsienyje, tačiau susidūrėte su rimtomis dantų problemomis, kurių sprendimą norėtumėte patikėti tik Lietuvos gydytojams? Odontologijos klinika „Laidente“ gali Jums padėti – atsižvelgdami į kiekvieno paciento poreikius, visas […]

Skaityti...

photo

Kodėl reikalingas dantų tiesinimas kapomis?

Susiduriate su dantų ir sąkandžio padėties problemomis, tačiau mintis apie breketus gąsdina? Siūlome Jums puikią išeitį, paremtą šiuolaikinės ortodontijos pasiekimais – tai skaidrias tiesinimo kapas, padedančias užtikrinti komfortišką gydymą, džiuginančius […]

Skaityti...

photo