Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kada reikalingas žandikaulio sąnario gydymas?

Kartais paaiškinamas, o kartais – visiškai nesuprantamas. Toks yra žandikaulio skausmas ir užstrigimas, sukeliantis ne tik daug diskomforto, bet ir baimės. Nors kartais smilkininio apatinio žandikaulio sąnarių sutrikimai neturi paaiškinimo, jų gydymo būdai egzistuoja. Kokie jie gali būti?

Smilkininio apatinio žandikaulio sąnarių (SAŽS) sutrikimai paprastai pasižymi tokiais simptomais: kramtant, kalbant ar plačiai atveriant burną juntamas skausmas ir jautrumas žandikaulio sąnario srityje, kakle, pečiuose, ausyje bei aplink ją, viso veido skausmas ir nuovargio jausmas veide. Taip pat prie sutrikimų priskiriamas sąnario užstrigimas, dėl kurio tampa sunku išsižioti ir užsičiaupti, spragtelėjimo garsas arba traškėjimas išsižiojant ar kramtant.

Manoma, kad SAŽS sutrikimus gali sukelti žandikaulio, sąnario, galvos ar kaklo sužalojimas, griežimas dantimi arba įprotis dažnai ir stipriai sukąsti dantis – taip sąnarys patiria didelį spaudimą ir stresą, dėl kurio įtempiami veido ir žandikaulių raumenys bei sukandami dantys. Šie sutrikimai taip pat gali atsirasti dėl sąnario disko irimo ar netinkamo jo judėjimo bei žandikaulio sąnario artrito, nekokybiškų plombų ar protezavimo darbų, ortodontinių problemų, paveldimumo. Deja, daugeliu atvejų tikslios žandikaulio sąnario sutrikimų priežastys nėra žinomos.

SAŽS sutrikimai paprastai sukelia skausmą ir diskomfortą, dėl kurio arba sunku išsižioti ir užsičiaupti, kramtyti ir kąsti maistą, kalbėti. Neretai net baiminamasi tai daryti, nes sąnarys gali bet kada užstrigti. Todėl yra būtinas SAŽS gydymas. SAŽS galima gydyti keliais skirtingais būdais:

Kineziterapija

Jei SAŽS sutrikimas dar neprogresavęs, gali padėti specialios veido mankštos, kurias pacientui pritaiko gydytojas kineziterapeutas. Jos gali sumažinti žandikaulio raumenų įtampą ir išspręsti problemą.

Okliuzinės kapos

SAŽS sutrikimus dažnai sukelia griežimas dantimis. Tokiu atveju būtinos specialios sukandiminės kapos, apsaugančios dantis nuo kontaktavimo tarpusavyje. Šios kapos yra gaminamos individualiai, tad pasižymi komfortu ir kokybe.

Ortodontinis gydymas

Jeigu žandikaulio sąnario problemas sukelia netaisyklingas dantų išsidėstymas lanke arba sąkandis, reikalingas ortodontinis gydymas breketais arba dantų tiesinimo kapomis.

Chirurginis gydymas

Jeigu problemos labai pažengusios, būtina saugi ir beskausmė chirurginė intervencija.

Kompleksinis gydymas

Kovojant su SAŽS sutrikimais rezultatyviausias yra gydymas taikant skirtingas metodikas, pavyzdžiui, ortodontinį gydymą ir terapines veido mankštas vienu metu.

Odontologijos klinikoje „Laidente“ galime pasiūlyti įvairius SAŽS sutrikimų gydymo metodus – atvykite pas mus ir įveiksime skausmą!

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo