M. K. Čiurlionio g. 84B-61, Vilnius Tel.: +37068694449
Odontologo paslaugos, implantavimas
Lino g. 1, Jurbarkas Tel.: +37044772255 Tel.: +37062062971
Odontologo paslaugos, laboratorija
Vytauto Didžiojo g. 7, Jurbarkas Tel.: +37068602022
Odontologo paslaugos, implantavimas
Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Kada reikalingas endodontinis gydymas?

Turbūt daugelis susidūrę su ūmiu dantų skausmu, kuris netikėtai aplanko vėlai vakare arba naktį. Šis skausmas signalizuoja apie dantų šaknų kanaluose prasidėjusį uždegimą. Negydomi dantų kanalai gali tapti pavojinga problema. Kada reikia kreiptis į specialistus?

Kas yra endodontija?

Kalbant mediciniais terminais, endodontija yra dantų šaknų kanalų gydymas arba pergydymas, reikalingas, kada mikroorganizmų infekuotuose dantų šaknų kanaluose prasideda uždegimas (dar vadinamas pulpitu). Dažniausiai taip nutinka dėl netinkamos dantų priežiūros, labai gilių ėduonies pažeidimų, senų plombų pralaidumo.

Dantų šaknų kanalų uždegimas prasideda tuomet, kai karioziniuose audiniuose esančios bakterijos pasiekia dantų šaknų kanaluose esančią pulpą (mažą kraujalyslių, nervų ir limfagyslių erdvę po danties emaliu ir dentinu).

Taigi endodontija gydo dantų šaknų kanaluose prasidėjusį pulpitą. Gydymo metu pašalinami sugedę dantų nervai, kanalai išvalomi specialiais medicininiais instrumentais ir užpildomi plombine medžiaga.

Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus dantų šaknų kanaluose, sustabdyti uždegimą ir apsaugoti aplinkinius audinius nuo infekcijos išplitimo.

Kodėl būtinas gydymas?

Negydant sugedusių dantų šaknų kanalų, mikroorganizmai, esantys pulpoje, gali lengvai pasiekti kitus dantų audinius ir juose sufomuoti uždegimą. Tuomet kankina ūmus, aštrus, kartais net pulsuojantis dantų skausmas. Taip pat gali patinti dantenos ir visas žandas. Kai kuriais atvejais periodontitas gali sukelti ir sinusitą.

Pablogėjus situacijai, gali pradėti tirpti žandikalio kaulas, o tai gana dažna dantų praradimo priežastis. Kruopščiai atliktas endodontinis gydymas grąžins kasdienį komfortą ir išlaisvins nuo ūmaus dantų skausmo!

Kada reikia pergydymo?

Kartais dėl nekokybiškai atlikto endodontinio gydymo tenka pergydyti jau sutvarkytus dantų šaknų kanalus. Nekokybiškai atliktas pirmasis gydymas negarantuoja, kad mikroorganizmai nesidaugins ir neplis į kitus audinius. Tokiais atvejais reikia dar kartą išvalyti dantų šaknų kanalus ir atlikti gydymą pašalinant senąjį užpildą.

Jeigu Jums netikėtai prasidėjo ūmus dantų skausmas, gali būti, kad dantų šaknų kanaluose prasidėjo uždegimas. Šią problemą efektyviai išspręs klinikos „Laidente“ specialistai. Kviečiame atvykti!

Naujausi įrašai

Dantų implantacija be baimės: viskas, ką reikia žinoti

Apie dantų implantaciją galima rasti išties nemažai informacijos, tačiau jos yra tiek daug, kad kartais sunku suprasti, kokia tai paslauga ir ar ją išbandyti tikrai verta. Šiame straipsnyje padėsime suprasti, […]

Skaityti...

photo

Kuo unikali „All-on-4” gydymo metodika?

Daugelio ar visų dantų netekę pacientai sunkiai ryžtasi dantų atkūrimui implantais. Taip yra dėl to, kad dantų implantacija iki šiol laikoma skausminga ir nemalonia procedūra. Vienas iš būdų sumažinti baimę […]

Skaityti...

photo