Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Dantų vainikėlių rūšys

Tikriausiai, daugelis žinome, kas yra dantų vainikėlis, tačiau kai ateina laikas išsirinkti, kokios rūšies vainikėlį pageidaujame turėti savo burnoje, galime pasijusti tikrai mažai apie juos išmanantys. Kviečiame susipažinti su populiariausiomis dantų vainikėlių rūšimis – tai galbūt palengvins Jūsų apsisprendimą.

Danties vainikėlis – tai tam tikras apvalkalas, kuris skirtas atkurti danties formą virš dantenų linijos. Danties vainikėliai kartais vadinami ir danties karūnėlėmis. Yra daugybė priežasčių, dėl ko pacientams gali prireikti danties vainikėlių, tačiau viena dažniausių – didelis struktūrinis danties pakitimas, pavyzdžiui, įskilęs, nulūžęs ar tiesiog nusidėvėjęs dantis.

Tam tikrais atvejais danties karūnėlė gali būti naudojama estetiniais tikslais: siekiant užmaskuoti danties spalvos pakitimą, nedidelį pažeidimą ar netgi sustiprinti ėduonies pažeistą dantį, tačiau dažniausiai šiems tikslams odontologai siūlo rinktis estetinį plombavimą arba laminates.

Dantų vainikėliai gaminami iš tvirtų, ekologiškų ir nealergizuojančių medžiagų, kurių pasirinkimas yra gana platus. Aptarsime kelias populiariausias bemetalės arba tik iš dalies metalines keramikos vainikėlių rūšis, nes metalines karūnėles paskutiniu metu renkasi vis mažiau pacientų.

Cirkonio-keraminiai dantų vainikėliai

Jie gaminami iš balto, tvirto cirkonio oksido, o jų viršutinis sluoksnis yra padengtas keramika. Tai patvarios, natūralius dantis primenančios restauracijos, tinkamos protezuoti priekinius ir šoninius dantis.

Metalo-keraminiai vainikėliai

Šių vainikėlių pagrindas yra metalas, o viršutinis sluoksnis padengtas keramika. Nors metalo pagrindas yra tvirtas ir toks vainikėlis tarnaus ilgai, tačiau, priklausomai nuo viršutinio keramikos sluoksnio storio, šios karūnėlės gali būti ne tokios estetiškos, nes yra nelaidžios šviesai.

Be šių dantų vainikėlių odontologijos klinikoje „Laidente“ galime Jums pasiūlyti metalo, metalo-plastiko dantų vainikėlius bei ypatingas premium klasės dantų karūnėles – užsukite ir susipažinkite su mūsų siūloma dantų restauracijų įvairove.

Cirkonio dantų vainikėliai

Jų pagrindas gaminamas iš balto, tvirto cirkonio, o viršutinis sluoksnis padengtas keramika. Tai patvarūs, labai natūralūs dantys, todėl cirkonio karūnėlėmis tinka atkurti labiausiai matomus priekinius viršutinio žandikaulio dantis.

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo