Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Dantų vainikėlių rūšys

Tikriausiai, daugelis žinome, kas yra dantų vainikėlis, tačiau kai ateina laikas išsirinkti, kokios rūšies vainikėlį pageidaujame turėti savo burnoje, galime pasijusti tikrai mažai apie juos išmanantys. Kviečiame susipažinti su populiariausiomis dantų vainikėlių rūšimis – tai galbūt palengvins Jūsų apsisprendimą.

Danties vainikėlis – tai tam tikras apvalkalas, kuris skirtas atkurti danties formą virš dantenų linijos. Danties vainikėliai kartais vadinami ir danties karūnėlėmis. Yra daugybė priežasčių, dėl ko pacientams gali prireikti danties vainikėlių, tačiau viena dažniausių – didelis struktūrinis danties pakitimas, pavyzdžiui, įskilęs, nulūžęs ar tiesiog nusidėvėjęs dantis.

Tam tikrais atvejais danties karūnėlė gali būti naudojama estetiniais tikslais: siekiant užmaskuoti danties spalvos pakitimą, nedidelį pažeidimą ar netgi sustiprinti ėduonies pažeistą dantį, tačiau dažniausiai šiems tikslams odontologai siūlo rinktis estetinį plombavimą arba laminates.

Dantų vainikėliai gaminami iš tvirtų, ekologiškų ir nealergizuojančių medžiagų, kurių pasirinkimas yra gana platus. Aptarsime kelias populiariausias bemetalės arba tik iš dalies metalines keramikos vainikėlių rūšis, nes metalines karūnėles paskutiniu metu renkasi vis mažiau pacientų.

Cirkonio-keraminiai dantų vainikėliai

Jie gaminami iš balto, tvirto cirkonio oksido, o jų viršutinis sluoksnis yra padengtas keramika. Tai patvarios, natūralius dantis primenančios restauracijos, tinkamos protezuoti priekinius ir šoninius dantis.

Metalo-keraminiai vainikėliai

Šių vainikėlių pagrindas yra metalas, o viršutinis sluoksnis padengtas keramika. Nors metalo pagrindas yra tvirtas ir toks vainikėlis tarnaus ilgai, tačiau, priklausomai nuo viršutinio keramikos sluoksnio storio, šios karūnėlės gali būti ne tokios estetiškos, nes yra nelaidžios šviesai.

Be šių dantų vainikėlių odontologijos klinikoje „Laidente“ galime Jums pasiūlyti metalo, metalo-plastiko dantų vainikėlius bei ypatingas premium klasės dantų karūnėles – užsukite ir susipažinkite su mūsų siūloma dantų restauracijų įvairove.

Cirkonio dantų vainikėliai

Jų pagrindas gaminamas iš balto, tvirto cirkonio, o viršutinis sluoksnis padengtas keramika. Tai patvarūs, labai natūralūs dantys, todėl cirkonio karūnėlėmis tinka atkurti labiausiai matomus priekinius viršutinio žandikaulio dantis.

Naujausi įrašai

Ar visiems pacientams galima atlikti dantų balinimo procedūrą?

Dantų balinimas yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų, kurios metu išgaunamas norimas dantų atspalvis naudojant specialias medžiagas kartu su Philips Zoom sistema. Dažniausiai šią procedūrą atlieka burnos higienistas arba gydytojas […]

Skaityti...

photo

TLK kompensacija dantų protezavimui

Netekusiems dantų ar susidūrusiems su rimtais jų pažeidimais – primename! Odontologijos klinikos „Laidente“ pacientai, atitinkantys teritorinių ligonių kasų kompensacijos gavimo sąlygas, gali gauti finansavimą dantų protezavimui. Šios procedūros metu, atsižvelgiant […]

Skaityti...

photo