M. K. Čiurlionio g. 84B-61, Vilnius Tel.: +37068694449
Odontologo paslaugos, implantavimas
Lino g. 1, Jurbarkas Tel.: +37044772255 Tel.: +37062062971
Odontologo paslaugos, laboratorija
Vytauto Didžiojo g. 7, Jurbarkas Tel.: +37068602022
Odontologo paslaugos, implantavimas
Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Dantų jautrumo priežastys, kurias turėtų žinoti kiekvienas

Anot specialistų, laikiną dantų jautrumą, valgant karštą, šaltą, rūgštų maistą, saldumynus, įkvėpus vėsaus oro arba tiesiog prisilietus prie dantų, jaučia kas antras žmogus. Tačiau kai kuriais atvejais dantų jautrumas gali tapti lėtine problema ir ne juokais varginti. Pateikiame galimas dantų jautrumo priežastis, į kurias verta atkreipti dėmesį.

Dantys jautrūs tampa dėl labai įvairių priežasčių, štai keletas jų.

Burnos ertmės ligos.

Dantų jautrumą gali sukelti tokios ligos kaip gingivitas ar periodontitas. Pastarasis pasižymi tuo, kad jo metu pasislenka dantenos ir susidaro vadinamosios „kišenės“ tarp dantenų ir danties šaknies. Per jas įvairūs dirgikliai gali pasiekti jautrias dantų vietas ir sukelti nemalonius pojūčius.
Tuo tarpu gingivitas yra pirmoji periodontito stadija ir dėl jo taip pat gali susidaryti negilios „kišenės“, per kurias dantys yra dirginami.

Griežimas dantimis.

Griežiant dantimis yra pažeidžiami kramtomieji dantų paviršiai bei kandamieji kraštai, dėl ko nusidėvi apsauginis dantų sluoksnis – dantų emalis ir dantys tampa jautrūs.

Danties skilimas.

Per skilusio danties įtrūkimus į danties audinį patenka bakterijos, kurios sukelia uždegimą ir dantų jautrumą.

Emalio pažeidimai ar nusidėvėjimas.

Dantų jautrumas gali varginti žmones, kurie naudoja per kietą dantų šepetėlį, dantis per dažnai valo balinamąja dantų pasta arba juos gražina kitomis balinimo priemonėmis, taip pat per daug intensyviai valo dantis. Laikui bėgant taip yra nuvalomas emalio sluoksnis. Prie netinkamos dantų priežiūros galima priskirti ir ilgalaikį dantų skalavimo skysčio, kuriame yra intensyvių rūgščių, naudojimą.

Virškinimo trakto ligos.

Jos sukelia padidėjusį skrandžio rūgštingumą, kuris dirgina dantis – lygiai taip pat, kaip, pavyzdžiui, dantis dirgina rūgštus maistas.

Nėštumas.

Verta žinoti, kad pirmaisiais nėštumo mėnesiais dėl hormonų pokyčio dantys tampa jautresni.

Kartais dantų jautrumas gali atsirasti ir užsitęsti, nežinant akivaizdžių priežasčių.

Užsitęsus dantų jautrumui, odontologijos klinikos „Laidente“ specialistai ragina nespėlioti, kas galėjo jį sukelti, o geriau atvykti į kliniką ir išsiaiškinti jo priežastis bei užkirsti kelią šiam nemaloniam jausmui.

Naujausi įrašai

Burnos priežiūra po dantų protezavimo

Jei Jums neseniai buvo atliktas dantų protezavimas, tikriausiai, norėtumėte kuo ilgiau išlaikyti savo naują šypseną? Kalbant apie burnos priežiūrą, didelių paslapčių nėra, svarbiausia – kruopšti burnos higiena. Vis tik, primename, […]

Skaityti...

photo

Kada reikalingas žandikaulio sąnario gydymas?

Kartais paaiškinamas, o kartais – visiškai nesuprantamas. Toks yra žandikaulio skausmas ir užstrigimas, sukeliantis ne tik daug diskomforto, bet ir baimės. Nors kartais smilkininio apatinio žandikaulio sąnarių sutrikimai neturi paaiškinimo, […]

Skaityti...

photo