Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Dantų implantacijos eiga: nuo ko pradėti?

Dantų implantacija – bene pažangiausias ir efektyviausias būdas atkurti prarastą šypseną bei geriausia alternatyva protezams. Nors informacijos apie šią procedūrą galima rasti daug, daugeliui pacientų ji vis dar asocijuojasi su skausmu ir atrodo pernelyg sudėtinga. Kaip atliekama implantacija ir nuo ko pradėti?

Kas tai yra?

Dantų implantacija atliekama tuomet, kai pacientas nori atstatyti vieną, kelis, daugelį arba visus prarastus dantis. Procedūros metu prarasto danties vieta pakeičiama netikru dantimi, dar vadinamu implantu.

Implantas yra mažas iš metalo pagamintas varžtelis, kuris, implantacijos metu, atstato tikro danties šaknį. Pakeisdamas šaknį jis apsaugo visą žandikaulį ir aplink esančius dantis nuo rimtesnių nemalonumų – žandikaulio kaulo sunykimo, aplinkinių dantų krypimo.

Prarasti dantys sukelia daugybę išvaizdos kompleksų, todėl implantacija puikiai tinka kruopščiai išvaizda besirūpinantiems žmonėms, norintiems dažnai rodyti šypseną. Procedūros metu atkuriami natūraliai atrodantys dantys, jų anatomija.

Kaip pasiruošti?

Prieš pradedant implantaciją, reikia išsamiai pasikonsultuoti su gydytoju ir atlikti detalius tyrimus. Be to, būtina apsilankyti pas burnos higienistą, atlikti profesionalią burnos higieną bei išsigydyti visus ėduonies pažeistus dantis.

Jei atliekant implantaciją bus taikoma vietinė nejautra (tam tikros vietos nuskausminimas vaistais), galima lengvai pavalgyti, o jeigu bus taikoma sedacija (sąmonės slopinimas vaistais), negalima valgyti ir nevartoti skysčių likus 6 valandoms iki procedūros atlikimo.

Kaip atliekama?

Įprastas implantacijos procesas trunka 2–4 mėnesius. Implantacija pradedama nuo konsultacijos, kurios metu atliekamos rentgeno nuotraukos ir įvertinama dantų būklė, žandikaulio padėtis. Prieš procedūrą gali tekti atlikti papildomą procedūrą – žandikaulio kaulo augmentaciją, tačiau jos poreikį įvertina implantuojantis gydytojas.

Pradedant implantaciją taikoma sedacija arba vietinė nejautra, dėl to procedūros metu nieko nejausite. Chirurginiame etape pašalinami likę dantys ir jų šaknys, o trūkstamų dantų vietose, atvėrus dantenas, įsriegiami dantų implantai. Dantenos aplink juos susiuvamos. Jei implantuojama priekinių dantų srityje, pacientams iš karto pritvirtinami laikini dantų vainikėliai.

Ateinantys keli mėnesiai – implantų gijimo laikotarpis. Kai implantai suauga su žandikaulio kaulu, pradedamas protezavimas. Šio etapo metu prie implantų įsriegiama matoma dalis – dantų vainikėliai (dantų viršūnėlės), kurie pagaminami atsižvelgiant į individualią dantų anatomiją, formą, spalvą.

Koks jausmas po procedūros?

Po vieno ar kelių dantų implantacijos pacientas paprastai nejaučia jokių pojūčių ir gana greitai grįžta prie įprastos kasdienės rutinos. Jei atlikta pilna žandikaulio atstatymo procedūra, gali matytis patinimas, pacientas gali jausti maudimą ir skausmą. Tam rekomenduojama skaudamą vietą šaldyti ir po procedūros vartoti gydytojo išrašytus vaistus.

Kad gijimas būtų sklandesnis, rekomenduojama po implantacijos bent kelias dienas valgyti minkštesnį maistą. Taip pat implantai saugiai ir greitai sugis, jei tinkamai pasirūpinsite burnos higiena – taip sumažinama implantų neprigijimo rizika.

Praradus dantis nelaukite ir kreipkitės tiesiai į klinikos „Laidente“ specialistus, kurie greitai suras efektyviausią implantacijos sprendimą ir atsakys į visus ramybės neduodančius klausimus!

Naujausi įrašai

Gyvenimas svetur – ne kliūtis gauti aukščiausio lygio gydymo paslaugas!

Šiuo metu gyvenate užsienyje, tačiau susidūrėte su rimtomis dantų problemomis, kurių sprendimą norėtumėte patikėti tik Lietuvos gydytojams? Odontologijos klinika „Laidente“ gali Jums padėti – atsižvelgdami į kiekvieno paciento poreikius, visas […]

Skaityti...

photo

Kodėl reikalingas dantų tiesinimas kapomis?

Susiduriate su dantų ir sąkandžio padėties problemomis, tačiau mintis apie breketus gąsdina? Siūlome Jums puikią išeitį, paremtą šiuolaikinės ortodontijos pasiekimais – tai skaidrias tiesinimo kapas, padedančias užtikrinti komfortišką gydymą, džiuginančius […]

Skaityti...

photo