M. K. Čiurlionio g. 84B-61, Vilnius Tel.: +37068694449
Odontologo paslaugos, implantavimas
Lino g. 1, Jurbarkas Tel.: +37044772255 Tel.: +37062062971
Odontologo paslaugos, laboratorija
Vytauto Didžiojo g. 7, Jurbarkas Tel.: +37068602022
Odontologo paslaugos, implantavimas
Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Dantų implantacija be baimės: viskas, ką reikia žinoti

Apie dantų implantaciją galima rasti išties nemažai informacijos, tačiau jos yra tiek daug, kad kartais sunku suprasti, kokia tai paslauga ir ar ją išbandyti tikrai verta. Šiame straipsnyje padėsime suprasti, kas yra dantų implantacija, kam ji reikalinga ir kaip veikia.

Kas tai yra?

Dantų implantacija – bene efektyviausias prarastų dantų atkūrimo būdas, visame pasaulyje naudojamas daugiau nei 50 metų (tiesa, Lietuvoje pradėtas naudoti šiek tiek vėliau). Kartu implantacija yra ir ilgaamžė investicija į puikią išvaizdą ir kokybišką dantų funkcionalumą.

Implantas yra mažas specialus metalinis varžtelis, kuris, atliekant implantaciją, įsriegiamas į žandikaulį. Tokiu būdu jis pakeičia tikro danties šaknį. Implantai gaminami iš itin patvaraus ir visiškai žmogaus organizmui saugaus metalo – titano, kuris puikiai prisitaiko ir greitai prigyja žandikaulyje.

Dantų implantai gali būti įsriegiami tiek apatiniame, tiek viršutiniame žandikauliuose. Jie pasitelkiami praradus vieną, kelis, daugelį arba visus dantis. Egzistuoja skirtingi implantacijos būdai. Praradus vieną dantį pakanka 1 implanto, praradus daugiau dantų – reikalingi keli implantai, o praradus visus dantis, priklausomai nuo situacijos, vertėtų juos atstatyti 4–6 implantais.

Dantų implantacija gali būti atliekama visiems pacientams, kurių žandikauliai pilnai susiformavę (dažniausiai tai įvyksta sulaukus 18 metų). Prieš pradedant procedūrą, vertėtų sutaisyti sugedusius dantis ir atlikti profesionalią burnos higieną.

Kaip vyksta?

Kadangi kiekvienas gydymo atvejis individualus, prieš pradėdamas implantaciją, gydytojas paaiškins procedūros eigą. Procedūra atliekama prieš tai kartu su pacientu sudarius individualų gydymo planą. Taip pat pacientas supažindamas su galimų komplikacijų rizika.

Pirmiausia, konsultacijos metu atliekamos žandikaulio rentgeno nuotraukos – tokiu būdu gydytojas įvertina žandikaulio ir dantų būklę. Skirtingai nei įsivaizduoja daugelis pacientų, implantacija nėra itin sudėtinga procedūra. Profesionalas vieno danties implantaciją gali atlikti per 20–30 min., priklausomai nuo situacijos.

Jei žandikaulio būklė gera, implantacija gali būti atliekama iškart. Priešingu atveju, jei žandikaulio kaulas labai trumpas arba pernelyg sunykęs, prieš atliekant implantaciją reikalinga papildoma procedūra, vadinama sinuso dugno pakėlimo operacija. Šios procedūros metu priauginamas žandikaulio kaulas.

Įsriegus implantą, prasideda jo gijimo laikotarpis. Sugijus burnos gleivinei (dažniausiai per savaitę), pašalinami siūlai ir implantai paliekami toliau gyti. Tam reikia skirti dar bent 3–5 mėnesius. Kai tai įvyksta, ant implantų galima tvirtinti fiksuotus protezus. Šios procedūros metu suformuojamos dantenos, uždedamas dirbtinis dantų vainikėlis (netikras dantis).

Kodėl verta?

Net ir vienas prarastas dantis gali sukelti nemalonų diskomfortą ir atimti džiaugsmą. Dažniausiai netekus dantų, sudėtinga kokybiškai ir lengvai kramtyti maistą, sugadinamas visas šypsenos vaizdas, atsiranda išvaizdos kompleksų.

Be to, laiku atkūrus dantis implantais sustabdomos kur kas rimtesnės problemos – žandikaulio nykimas, gretimų dantų pažeidimai. Tinkamai prižiūrint burnos ertmę, implantai gali tarnauti net kelis dešimtmečius.

Jeigu vis dar turite abejonių dėl dantų implantacijos veikimo principo, klinikos „Laidente“ specialistai pasiruošę jas išsklaidyti! Kviečiame atvykti į konsultaciją ir rasti visus Jums reikalingus atsakymus.

Naujausi įrašai

Kodėl svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną?

Nemalonus burnos kvapas, nesveikai atrodantys dantys, dažnai susidarantis ėduonis, periodontitas ar kitos burnos ertmės ligos – signalai, įspėjantys, kad nesirūpinate savo burnos higiena. Kruopšti dantų priežiūra prasideda namuose, tačiau to […]

Skaityti...

photo

Gyd. odontologė A. Mockienė atsako, kodėl atsiranda dantų ėduonis

Dantų ėduonis – lėtinis dantų kietųjų audinių pažeidimas, galintis greitai progresuoti. Atsiradus ėduoniui dantyje sumažėja mineralinių medžiagų (kalcio ir fosforo), dantis po truputį ima irti suformuodamas nedidelę, infekuotą „skylutę“. Klinikos […]

Skaityti...

photo