Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Burnos priežiūra po dantų protezavimo

Jei Jums neseniai buvo atliktas dantų protezavimas, tikriausiai, norėtumėte kuo ilgiau išlaikyti savo naują šypseną? Kalbant apie burnos priežiūrą, didelių paslapčių nėra, svarbiausia – kruopšti burnos higiena. Vis tik, primename, kaip prižiūrėti burnos ertmę, atlikus dantų protezavimą.

Dantų protezavimas – tai po įvairių ligų, pažeidimų, traumų, endodontinio gydymo ar danties netekimo atliekama dantų atkūrimo procedūra, kuria siekiama estetiškai ir funkcionaliai sutvarkyti dantis.

Šiais laikais atkuriant prarastus dantis, dažniausiai naudojami neišimami protezai: dantų vainikėliai, tiltai ir plokštelės, kurie yra tvirtinami ant dantų implantų.

Žinoma, yra galimybė pasirinkti ir išimamus dantų protezus. Priklausomai nuo to, kiek pacientas turi sveikų dantų, jie gali būti pilni arba lanko atraminiai.

Jei danties pažeidimas nedidelis ir dalis danties yra išsaugota, protezuoti galima alternatyva plomboms vadinamais dantų įklotais ir užklotais.

Laminatės – dar viena protezų rūšis, aktuali norintiems greitai išspręsti įvairias dantų estetines problemas, tokias kaip: patamsėjusi spalva, nelygumai, įvairūs pažeidimai ir nudilimai, tarpai tarp dantų. Laminatės tvirtinamos ant dantų paviršiaus jį minimaliai pašlifavus.

Nors gali būti nelengva išsirinkti tinkamą protezų rūšį, laimei, kai tai padarysite, išskirtinės priežiūros jiems neprireiks. Tiek natūralius, tiek dirbtinius dantis valykite du kartus per dieną – ryte ir vakare, bent kartą per dieną naudokite tarpdančių siūlą ar šepetėlį ir burnos skalavimo skystį. Nepamirškite naudoti liežuvio valiklio, o norėdami užtikrinti visapusišką dantų apsaugą nuo ėduonies, galite naudoti ir vieno danties šepetėlį.

Kas 4–6 savaites keiskite dantų ir tarpdančių šepetėlius bei liežuvio valiklį nauju. Taip pat šias priemones reikėtų keisti persirgus infekcinėmis ligomis, pavyzdžiui, gripu, viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, pūliuojančia angina ir pan.

Klinikos „Laidente“ gydytojai primena, kad, siekiant užtikrinti puikią burnos ertmės sveikatą, bent kartą per pusmetį reikia atlikti profesionalią burnos higieną ir apsilankyti pas odontologą, kuris įvertins, ar protezai tinkamai atlieka savo darbą. Atvykite į mūsų kliniką, kurioje galime pasiūlyti abi šias paslaugas!

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo