M. K. Čiurlionio g. 84B-61, Vilnius Tel.: +37068694449
Odontologo paslaugos, implantavimas
Lino g. 1, Jurbarkas Tel.: +37044772255 Tel.: +37062062971
Odontologo paslaugos, laboratorija
Vytauto Didžiojo g. 7, Jurbarkas Tel.: +37068602022
Odontologo paslaugos, implantavimas
Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Burnos priežiūra po dantų protezavimo

Jei Jums neseniai buvo atliktas dantų protezavimas, tikriausiai, norėtumėte kuo ilgiau išlaikyti savo naują šypseną? Kalbant apie burnos priežiūrą, didelių paslapčių nėra, svarbiausia – kruopšti burnos higiena. Vis tik, primename, kaip prižiūrėti burnos ertmę, atlikus dantų protezavimą.

Dantų protezavimas – tai po įvairių ligų, pažeidimų, traumų, endodontinio gydymo ar danties netekimo atliekama dantų atkūrimo procedūra, kuria siekiama estetiškai ir funkcionaliai sutvarkyti dantis.

Šiais laikais atkuriant prarastus dantis, dažniausiai naudojami neišimami protezai: dantų vainikėliai, tiltai ir plokštelės, kurie yra tvirtinami ant dantų implantų.

Žinoma, yra galimybė pasirinkti ir išimamus dantų protezus. Priklausomai nuo to, kiek pacientas turi sveikų dantų, jie gali būti pilni arba lanko atraminiai.

Jei danties pažeidimas nedidelis ir dalis danties yra išsaugota, protezuoti galima alternatyva plomboms vadinamais dantų įklotais ir užklotais.

Laminatės – dar viena protezų rūšis, aktuali norintiems greitai išspręsti įvairias dantų estetines problemas, tokias kaip: patamsėjusi spalva, nelygumai, įvairūs pažeidimai ir nudilimai, tarpai tarp dantų. Laminatės tvirtinamos ant dantų paviršiaus jį minimaliai pašlifavus.

Nors gali būti nelengva išsirinkti tinkamą protezų rūšį, laimei, kai tai padarysite, išskirtinės priežiūros jiems neprireiks. Tiek natūralius, tiek dirbtinius dantis valykite du kartus per dieną – ryte ir vakare, bent kartą per dieną naudokite tarpdančių siūlą ar šepetėlį ir burnos skalavimo skystį. Nepamirškite naudoti liežuvio valiklio, o norėdami užtikrinti visapusišką dantų apsaugą nuo ėduonies, galite naudoti ir vieno danties šepetėlį.

Kas 4–6 savaites keiskite dantų ir tarpdančių šepetėlius bei liežuvio valiklį nauju. Taip pat šias priemones reikėtų keisti persirgus infekcinėmis ligomis, pavyzdžiui, gripu, viršutinių kvėpavimo takų uždegimu, pūliuojančia angina ir pan.

Klinikos „Laidente“ gydytojai primena, kad, siekiant užtikrinti puikią burnos ertmės sveikatą, bent kartą per pusmetį reikia atlikti profesionalią burnos higieną ir apsilankyti pas odontologą, kuris įvertins, ar protezai tinkamai atlieka savo darbą. Atvykite į mūsų kliniką, kurioje galime pasiūlyti abi šias paslaugas!

Naujausi įrašai

Dantų jautrumo priežastys, kurias turėtų žinoti kiekvienas

Anot specialistų, laikiną dantų jautrumą, valgant karštą, šaltą, rūgštų maistą, saldumynus, įkvėpus vėsaus oro arba tiesiog prisilietus prie dantų, jaučia kas antras žmogus. Tačiau kai kuriais atvejais dantų jautrumas gali […]

Skaityti...

photo

Kada reikalingas žandikaulio sąnario gydymas?

Kartais paaiškinamas, o kartais – visiškai nesuprantamas. Toks yra žandikaulio skausmas ir užstrigimas, sukeliantis ne tik daug diskomforto, bet ir baimės. Nors kartais smilkininio apatinio žandikaulio sąnarių sutrikimai neturi paaiškinimo, […]

Skaityti...

photo