Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia keisti savo kasdienių įpročių. Visgi, net ir praėjus gydymui, svarbu nepamiršti profilaktinės priežiūros, kad džiuginantys rezultatai išliktų kuo ilgesnį laiką.

Dantims judėti – natūralu

Praėjus ortodontiniam gydymui, dantų judėjimas yra natūralus reiškinys, todėl pirmus kelis mėnesius, siekiant išsaugoti džiuginančius rezultatus, rekomenduojama nešioti fiksuojančias priemones. Tai gali būti plona metalinė vielutė, pritvirtinta vidinėje dantų pusėje, arba retencinė kapa, kurią reikia nešioti nakties metu miegant.

Rizika, vengiant nešioti palaikomuosius aparatus bei neprižiūrint jų taisyklingai

Gydytojai įspėja – norint taisyklingą dantų padėtį išlaikyti kuo ilgesnį laiko tarpą, svarbu ne tik reguliariai nešioti palaikomuosius aparatus, tačiau taip pat ir užtikrinti jų priežiūrą. Vengiant tai daryti, gali atsirasti tam tikrų problemų rizika.

Tinkamai nevalant retencinių kapų, pasikeičia jų spalva, taip pat didėja ėduonies bei dantenų ligų atsiradimo rizika dėl bakterijų, kurios maitinasi susikaupusiomis apnašomis ir kuria emalį silpninančias rūgštis.

Nenešiojant palaikomųjų aparatų reguliariai, dantų padėtis gali grįžti į pradinę padėtį, todėl gydymas bus reikalingas iš naujo.

Laikant kapas ant naktinio stalelio ar kitose vietose (pavyzdžiui, kišenėse ar kuprinėje), didėja rizika, kad jas sulaužysite, kitaip pažeisite.

Palaikomųjų prietaisų naudojimas po ortodontinio gydymo yra būtinas – tai užtikrina, kad džiuginantys rezultatai išliks kuo ilgesnį laiko tarpą. Odontologijos klinikoje „Laidente“ pacientus konsultuojame būtent šiuo klausimu. Registruokitės konsultacijai ir atvykite pasitarti.

Naujausi įrašai

Gyvenimas svetur – ne kliūtis gauti aukščiausio lygio gydymo paslaugas!

Šiuo metu gyvenate užsienyje, tačiau susidūrėte su rimtomis dantų problemomis, kurių sprendimą norėtumėte patikėti tik Lietuvos gydytojams? Odontologijos klinika „Laidente“ gali Jums padėti – atsižvelgdami į kiekvieno paciento poreikius, visas […]

Skaityti...

photo

Kodėl reikalingas dantų tiesinimas kapomis?

Susiduriate su dantų ir sąkandžio padėties problemomis, tačiau mintis apie breketus gąsdina? Siūlome Jums puikią išeitį, paremtą šiuolaikinės ortodontijos pasiekimais – tai skaidrias tiesinimo kapas, padedančias užtikrinti komfortišką gydymą, džiuginančius […]

Skaityti...

photo