Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia keisti savo kasdienių įpročių. Visgi, net ir praėjus gydymui, svarbu nepamiršti profilaktinės priežiūros, kad džiuginantys rezultatai išliktų kuo ilgesnį laiką.

Dantims judėti – natūralu

Praėjus ortodontiniam gydymui, dantų judėjimas yra natūralus reiškinys, todėl pirmus kelis mėnesius, siekiant išsaugoti džiuginančius rezultatus, rekomenduojama nešioti fiksuojančias priemones. Tai gali būti plona metalinė vielutė, pritvirtinta vidinėje dantų pusėje, arba retencinė kapa, kurią reikia nešioti nakties metu miegant.

Rizika, vengiant nešioti palaikomuosius aparatus bei neprižiūrint jų taisyklingai

Gydytojai įspėja – norint taisyklingą dantų padėtį išlaikyti kuo ilgesnį laiko tarpą, svarbu ne tik reguliariai nešioti palaikomuosius aparatus, tačiau taip pat ir užtikrinti jų priežiūrą. Vengiant tai daryti, gali atsirasti tam tikrų problemų rizika.

Tinkamai nevalant retencinių kapų, pasikeičia jų spalva, taip pat didėja ėduonies bei dantenų ligų atsiradimo rizika dėl bakterijų, kurios maitinasi susikaupusiomis apnašomis ir kuria emalį silpninančias rūgštis.

Nenešiojant palaikomųjų aparatų reguliariai, dantų padėtis gali grįžti į pradinę padėtį, todėl gydymas bus reikalingas iš naujo.

Laikant kapas ant naktinio stalelio ar kitose vietose (pavyzdžiui, kišenėse ar kuprinėje), didėja rizika, kad jas sulaužysite, kitaip pažeisite.

Palaikomųjų prietaisų naudojimas po ortodontinio gydymo yra būtinas – tai užtikrina, kad džiuginantys rezultatai išliks kuo ilgesnį laiko tarpą. Odontologijos klinikoje „Laidente“ pacientus konsultuojame būtent šiuo klausimu. Registruokitės konsultacijai ir atvykite pasitarti.

Naujausi įrašai

Dantų griežimas. Kaip jį gydyti?

Remiantis statistiniais duomenimis, net iki 85 proc. suaugusiųjų žmonių susiduria su griežimu dantimis (dar kitaip žinomu kaip bruksizmu) – tai nevalingas įprotis, lemiantis dantų nusidėvėjimą, traumas, raumenų, žandikaulio, veido srities […]

Skaityti...

photo

Kodėl reikalingas dantų šalinimas?

Natūralių žmogaus dantų išsaugojimas – tai vienas pagrindinių gydytojų uždavinių, kuriuos įgyvendinti pavyksta, deja, ne visada. Esant itin giliems pažeidimams, odontologinėms traumoms ar netaisyklingai išaugusiems dantims, atliekamas jų šalinimas be […]

Skaityti...

photo