Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Ar kramtomoji guma kenkia mūsų sveikatai?

Galvojant apie kramtomąją gumą, mintyse tikriausiai iškyla daug saldžių ir įvairiausių cheminių dažiklių turinčio produkto vaizdas. Be abejonės, toks produktas, kuriame yra cukraus, kenkia mūsų dantims dėl didelio apnašų susidarymo, emalio erozijos ir ertmių atsiradimo. Tačiau pasirinkdami kramtomąją gumą be cukraus, galime pagerinti savo sveikatą. Norite sužinoti, kaip? Kviečiame skaityti toliau!

Prekybos centruose yra pačių įvairiausių skonių kramtomųjų gumų, turinčių daug gliukozės – tai labiausiai gundo žmones, ypač jaunimą. Tačiau gydytojai odontologai ragina nepasiduoti pagundoms, nes gumoje esantis cukrus maitina burnoje gyvenančias bakterijas. Dėl to atsiranda įvairiausios dantų ir dantentų ligos, pavyzdžiui, ėduonis. 

Becukrė kramtomoji guma padeda užkirsti kelią dantų karieso atsiradimui, taip pat prisideda prie seilių gamybos proceso, todėl maisto skaidymo metu susidariusios rūgštys neutralizuojasi, mažėja apnašų ir susikaupusių maisto likučių. Kai burnos ertmėje yra daugiau iš natūralios drėgmės susiformavusių mineralų, stiprėja emalis ir mažėja ertmių atsiradimo rizika. Be to, pagerėja burnos kvapas.

Visgi specialistai įspėja nepadauginti becukrės gumos, kadangi tai vis tiek negali atstoti kasdienės dantų priežiūros, kuri yra privaloma. Taip pat tokioje gumoje gali būti naudojami įvairūs saldikliai, kuriuose slypi daug rizikų: tokių pačių ar net didesnių kaip ir cukruje. Todėl prieš perkant atidžiai perskaitykite sudėties aprašymus ir įsitikinkite, kad gumoje yra natūralaus saldiklio ksilitolio. Nors šią medžiagą taip pat pasisavina bakterijos, jos ksilitolio nepaverčia rūgštimis ir nebesidaugina.

Kaip matote, becukrė kramtomoji guma nėra toks blogas dalykas, jeigu ją vartojame saikingai. Norėdami efektyviai apsaugoti savo dantis nuo įvairių ligų ir blogo kvapo, svarbu kreiptis į profesionalus, kurie visada pasiruošę padėti. Todėl kviečiame registruotis konsultacijai mūsų odontologijos klinikoje „Laidente“ – vizito metu gydytojas įvertins burnos ertmės būklę ir tinkamai Jumis pasirūpins.

Naujausi įrašai

Kodėl netekus danties svarbu jį atkurti ir kokiais būdais tai galima padaryti?

Prarastą dantį rekomenduojama atkurti dantų implantu – tai šaknies pakaitalas, ant kurio tvirtinant protezo vainikėlį atkuriama šypsenos estetika bei funkcionalumas. Jau daugelį metų taikoma technologija grąžina gyvenimo džiaugsmą įvairaus amžiaus […]

Skaityti...

photo

Ar po gydymo tiesinimo kapomis dantys išliks taisyklingoje padėtyje?

Dantų tiesinimo kapos – tai vienas aukščiausių šiuolaikinės ortodontijos pasiekimų, suteikiančių galimybę turėti nepriekaištingai tiesius dantis bei koreguoti sąkandžio padėtį. Ypatingu skaidrumu pasižymintys aparatai užtikrina paciento komfortą, dėl kurio nereikia […]

Skaityti...

photo