Registracija: Internetu
Grįžti atgal

Ar kramtomoji guma kenkia mūsų sveikatai?

Galvojant apie kramtomąją gumą, mintyse tikriausiai iškyla daug saldžių ir įvairiausių cheminių dažiklių turinčio produkto vaizdas. Be abejonės, toks produktas, kuriame yra cukraus, kenkia mūsų dantims dėl didelio apnašų susidarymo, emalio erozijos ir ertmių atsiradimo. Tačiau pasirinkdami kramtomąją gumą be cukraus, galime pagerinti savo sveikatą. Norite sužinoti, kaip? Kviečiame skaityti toliau!

Prekybos centruose yra pačių įvairiausių skonių kramtomųjų gumų, turinčių daug gliukozės – tai labiausiai gundo žmones, ypač jaunimą. Tačiau gydytojai odontologai ragina nepasiduoti pagundoms, nes gumoje esantis cukrus maitina burnoje gyvenančias bakterijas. Dėl to atsiranda įvairiausios dantų ir dantentų ligos, pavyzdžiui, ėduonis. 

Becukrė kramtomoji guma padeda užkirsti kelią dantų karieso atsiradimui, taip pat prisideda prie seilių gamybos proceso, todėl maisto skaidymo metu susidariusios rūgštys neutralizuojasi, mažėja apnašų ir susikaupusių maisto likučių. Kai burnos ertmėje yra daugiau iš natūralios drėgmės susiformavusių mineralų, stiprėja emalis ir mažėja ertmių atsiradimo rizika. Be to, pagerėja burnos kvapas.

Visgi specialistai įspėja nepadauginti becukrės gumos, kadangi tai vis tiek negali atstoti kasdienės dantų priežiūros, kuri yra privaloma. Taip pat tokioje gumoje gali būti naudojami įvairūs saldikliai, kuriuose slypi daug rizikų: tokių pačių ar net didesnių kaip ir cukruje. Todėl prieš perkant atidžiai perskaitykite sudėties aprašymus ir įsitikinkite, kad gumoje yra natūralaus saldiklio ksilitolio. Nors šią medžiagą taip pat pasisavina bakterijos, jos ksilitolio nepaverčia rūgštimis ir nebesidaugina.

Kaip matote, becukrė kramtomoji guma nėra toks blogas dalykas, jeigu ją vartojame saikingai. Norėdami efektyviai apsaugoti savo dantis nuo įvairių ligų ir blogo kvapo, svarbu kreiptis į profesionalus, kurie visada pasiruošę padėti. Todėl kviečiame registruotis konsultacijai mūsų odontologijos klinikoje „Laidente“ – vizito metu gydytojas įvertins burnos ertmės būklę ir tinkamai Jumis pasirūpins.

Naujausi įrašai

Profesionali burnos higiena: kodėl verta apsilankyti pas specialistą bent kartą per metus?

Siekiant turėti sveiką šypseną, svarbu ne tik užtikrinti kokybišką priežiūrą namuose, bet ir lankytis profesionaliai burnos higienai bent kartą per metus – tai reguliariai atliekama procedūra, kurios metu naudojant specialius […]

Skaityti...

photo

Jautrios dantenos: kada laikas apsilankyti pas odontologą?

Dantenų jautrumas yra viena dažniausių odontologinių problemų, su kuria susiduriama dėl įvairiausių išorinių veiksnių – tai netinkamos burnos higienos, periodonto audinių uždegimų, netinkamų restauracijų ir kt. Ignoruojant tokius nemalonius pojūčius, […]

Skaityti...

photo