Paneigiame mitus #1

Dėl įvairių visuomenėje nusistovėjusių mitų odontologai pastebi pacientų daromas klaidas, kurių galima išvengti

MITAS: “Kuo stipriau valysiu dantis, tuo jie bus švaresni ir baltesni”

Valantis dantis per stipriai arba per kietu dantų šepetėliu, galima jiems pakenkti, pažeidžiant emalį, kuris saugo nuo išorės dirgiklių. Taip pat tokiais šiurkščiais judesiais galima sužaloti dantenas. Jos parausta, ima kraujuoti. Didžiulė tikimybė susirgti dantenų uždegimu.

Dėl to reikėtų atsižvelgti į odontologų rekomendacijas naudoti minkštą dantų šepetėlį, o dantis valyti atsargiai ir neskubant.

MITAS: “Pas odontologą reikia apsilankyti, tik jei skauda dantį”

Reguliarūs apsilankymai pas odontologą padeda laiku pastebėti pažeidimus ir išvengti sudėtingų procedūrų.
Dantų ir dantenų ligos kartais prasideda tyliai, be skausmo. Įprastai simptomai yra nepastebimi ir pacientas jaučiasi puikiai. Tačiau ligai progresuojant, skausmas gali tapti nebepakeliamas, o dantų ir dantenų gydymui teks paaukoti daug laiko ir finansų. Profilaktinę apžiūrą rekomenduojame daryti kas 3-6 mėnesius.

MITAS: “Dantų implantacija – ilga ir skausminga chirurginė operacija”

30-60 min. – tiek trunka dantų implanto įsriegimo procedūra. Ši procedūra neskausminga, kadangi procedūros metu atliekama nejautra, o jei pacientas labai jautrus, jam galima atlikti sedaciją. Pacientas nejaučia jokio skausmo.

Esant išskirtiniams atvejams, kai reikalingas kaulo priauginimas ar sinuso pakėlimas yra atliekamos papildomos procedūros, todėl procedūros laikotarpis gali prasitęsti.

MITAS: “Po valgio nesivalau dantų, užtenka kramtyti kramtomąją gumą”

Guma tėra reklamose išreklamuota ir pacientų klaidingai suvokiama pagalbinė priemonė palaikyti kasdieninę burnos ertmės higieną. Pasak specialistų, po valgio burną geriau išskalauti antiseptiniu burnos skalavimo skysčiu.